Татарбунарський історико–краєзнавчий музей

Татарбунари – невелике степове містечко в Бессарабії, яке має досить цікаву історію, починаючи від часів Римської імперії і до сьогодення. Багатонаціональність регіону також вплинула на історичну спадщину краю.

Татарбунарський історико-краєзнавчий музей – центр збереження та презентації історико-культурної спадщини краю.

Музей був заснований у 1949 році, як музей історії Татарбунарського повстання. Це повстання відбулося в Татарбунарах в 1924 році проти румунської влади, а саме проти аграрної політики правителів Румунії. Саме повстання проіснувало лише 3 дні, але кількість його жертв склало близько 3000 чоловік.

Вже у 1984 році музейні експозиції «переїжджають» до спеціально побудованого приміщення, в якому знаходяться і сьогодні. У музеї, для всіх поціновувачів історії, у 8 виставкових залах надано усі засоби отримання яскравих вражень.

Відвідувачі матимуть змогу детально ознайомитися з хронологією подій Татарбунарського повстання, яке було одним з найбільших виступів місцевого населення проти королівської Румунії протягом 1918 – 1924 років; розвитку краю – починаючи з сарматських часів, османського панування, перебування у складі Російської імперії, румунського періоду, періоду Другої світової війни та повоєнного часу, колгоспної епохи, заселення цього краю різними народами, досягнення художників, поетів і спортсменів та багато іншого.

Художнє оформлення самого музею та його картинна галерея (художні роботи В.Шарапенка, С.Кришинського, О.Слишинського) задовольнять естетичний смак любителів художнього мистецтва. Музей може відвідати кожен охочий!

Адреса та контакти

Одеська область, Білгород-Дністровський район, м.Татарбунари,

вул. Гімназична, 1.

З приводу екскурсій звертатися за тел.0964914168, 048-44-3-32-78

(Найдьонова-Кіріяк Інна Володимирівна)

Як дістатися до музею

На громадському транспорті будь-яким маршрутним автобусомв напрямкум.Ізмаіл. Відстань від м.Білгород-Дністровського 82,5 км.

Сезонність роботи

Цілий рік

(за матеріалами інтернет-ресурсів)

Перейти до вмісту