Національний природний парк «Тузлівські лимани»

 Національний природний парк «Тузлівські лимани» – природоохоронна територія в Україні на території Білгород-Дністровського району Одеської області, розташований в басейні лиманів Тузлівської групи.

         Парк знаходиться під державним управлінням Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Займає площу  в 27865 га. На території розташовано 13 морських лиманів, 44 км морського узбережжя та 1 мільйон мігруючих  птахів.

         Територія Національного природного парку «Тузлівські лимани» характеризується різноманітними заплавними ландшафтами, специфічною флорою та фауною. Тут зростають види рослин і тварин, занесені до Червоної книги України, Червоної книги Чорного моря, Червоного списку Одеської області та Європейського Червоного списку. У парку можна побачити майже 300 видів птахів, у місцевих водоймах живе близько 60 видів риб, 37 видами представлені ссавці. Для деяких птахів лимани є своєрідною «перевалочною станцією» на шляху до Азії та Африки, деякі – гніздяться та зимують прямо на лиманах.

           На території парку організовані такі туристичні напрямки:

–         туристичний маршрут «Від «0 км» до Сільпрому». Протяжність маршруту  – 9 км;

–         туристичний  маршрут «Від фазана до пелікана». Протяжність маршруту –  6 км;

–         туристичний маршрут «Тузлівська Амазонія».  Протяжність маршруту –  5 км;

       Тузлівські лимани – одне з найкращих місць для бердвотчингу,   відпочинку на Чорноморському узбережжі, лікування грязями з лиманів. Це морські пейзажі, неймовірна кількість різнобарвних птахів, простір і відсутність урбанізації.

 (з використанням матеріалів інтернет-ресурсів)

Перейти до вмісту