Дивізійська громада вшанувала учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році.

 Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. 

Найбільш масштабною та трагічною була війна в Афганістані, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.

Нині у складні для країни часи воїни-афганці проявили героїзм і мужність на Донбасі. Загалом у зоні АТО воювали і воюють близько 12 тисяч воїнів-афганців.

 Цього дня зазвичай відбувається низка урочистих заходів. У храмах і монастирях звершуються панахиди за загиблими та померлими учасниками бойових дій на території інших держав.

Сьогодні апарат Дивізійської сільської територіальної громади висловив подяку та привітав мешканців сіл нашої громади, які  виявили самовідданість, мужність та героїзм в ті складні часи. А також вшанував хвилиною мовчання тих, хто не повернувся з поля бою.

У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

Перейти до вмісту