ОБСЄ підтримуватиме Мінветеранів у створенні загальнодержавної системи психосоціальної реабілітації

У п’ятницю, 18 лютого, міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела зустріч з Координатором проєктів ОБСЄ (КП ОБСЄ) в Україні Послом Генріком Вілладсеном щодо співпраці у 2022 році у побудові ефективної загальнодержавної системи психологічної реабілітації та соціальної адаптації ветеранів та членів їхніх сімей.

Участь у заході взяли заступник міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко, керівники профільних директоратів та експертних груп  Мінветеранів, а також Національний менеджер проєктів програми «Безпека людини» Лілія Грудко.

обсє підтримуватиме мінветеранів у створенні загальнодержавної системи психосоціальної реабілітації

КП ОБСЄ запропоновано проєкт, що передбачає підтримку Міністерства у створенні ефективної загальнодержавної системи психологічної реабілітації та соціальної адаптації ветеранів і членів їхніх сімей шляхом розробки відповідних інструментів та механізмів.

Ним передбачено проведення  у 2022 році семи регіональних круглих столів для представників 14 областей для обговорення та популяризації передового досвіду надання психосоціальної допомоги ветеранам, членам їхніх сімей у територіальних громадах. За результатами круглих столів КП ОБСЄ підготує відповідні публікації.

Йдеться також і про підтримку у діджіталізації ветеранських послуг. Для того, щоб Мінветеранів мало можливість інтегрувати сервіси, які розробляються в межах системи інформаційних сервісів «e-Ветеран» до єдиного порталу державних послуг Дія, КП ОБСЄ буде працювати над вдосконаленням механізмів системи «e-Ветеран» для автоматизації процесу звернення цільових груп за відповідними послугами.

З метою забезпечення якісної підтримки системи «e-Ветеран» КП ОБСЄ організує підготовку технічного персоналу Мінветеранів, а також розробить відповідний онлайн-посібник.

Координатор проєктів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен зауважив на важливості розвитку проєктів інтегрування Захисників у громади.  «Ми раді співпрацювати з Мінветеранів, ділитися  унікальний досвідом, набутим під  час роботи з наслідками війни. Ми готові розпочинати реалізовувати даний проєкт», – сказав він.

обсє підтримуватиме мінветеранів у створенні загальнодержавної системи психосоціальної реабілітації

Юлія Лапутіна висловила вдячність пану Послу за проєкти, реалізовані за підтримки ОБСЄ в Україні минулого року. Вона зазначила, що це посилило спроможність Міністерства у розбудові системи підтримки населення, яке постраждало внаслідок війни.

«Ми вдячні вам за допомогу та можливість співпраці, а також засвідчуємо бажання і готовність разом працювати над впровадженням ефективної загальнодержавної системи психологічної реабілітації Захисників та Захисниць України, а також електронних сервісів для українських ветеранів. Це одні з пріоритетних напрямків діяльності Мінветеранів на поточний рік», – зазначила Юлія Лапутіна.

обсє підтримуватиме мінветеранів у створенні загальнодержавної системи психосоціальної реабілітації

Також сторони обговорили можливості щодо збільшення обсягів фінансування проєкту та можливі стратегічні напрямки взаємодії Мінветеранів та КП ОБСЄ в Україні до 2025 року.

«Ми зацікавлені у подальшому  співробітництві з ОБСЄ, зокрема, в рамках реалізації нових проєктів з розробки реабілітаційних програм і стандартів, професійного розвитку надавачів психологічної допомоги та діджиталізації послуг, що надаються Захисникам», – наголосила Юлія Лапутіна.

обсє підтримуватиме мінветеранів у створенні загальнодержавної системи психосоціальної реабілітації
Перейти до вмісту