Як знезаразити воду?

Нагадуємо, що споживання води з колодязів, прибудинкових свердловин і річок може бути потенційно небезпечним. Бактерії, які спричиняють захворювання, тривалий час живуть та розмножуються у воді. Тому воду з таких джерел необхідно очистити. Це можна зробити самостійно в домашніх умовах.

Перед очищенням воду потрібно оцінити за кольором та запахом.

1⃣ Вода не повинна бути забарвленою: подивіться на воду в білому або прозорому посуді на білому фоні.

2⃣ Наберіть половину або ⅓ об’єму пляшки та інтенсивно її потрусіть. Якщо на поверхні є піна, то така вода не придатна для споживання.

3⃣ Перевірте запах води. Якщо є хімічний, бензиновий, трупний або інший неприємний/підозрілий запах, то воду заборонено використовувати для пиття та готування їжі.

👉 Правила профілактики інфекційних захворювань, які передаються через воду:

✅ Пийте тільки кип’ячену або продезінфіковану питну воду.

✅ Часто мийте руки безпечною водою з милом, коли повертаєтеся додому, після відвідування туалету, перед і під час приготування їжі та прийому їжі.

✅ Для приготування їжі користуйтесь кип’яченою або бутильованою водою.

✅ Ретельно готуйте і безпечно зберігайте їжу.

✅ Воду з відкритих водойм можна використовувати тільки для технічних цілей.

✅ Не вживайте лід, якщо не впевнені, що він зроблений з безпечної води.

Якщо з’являються ознаки інфекційних захворювань — підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі в животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників тощо, то негайно зверніться по медичну допомогу, не допускайте самолікування.

Перейти до вмісту