ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, СПОРТУ ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ВІЙСЬКОВОЇ (ДЕРЖАВНОЇ) АДМІНІСТРАЦІЇ ІНФОРМУЄ
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/img_5248.jpg)
У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану, на період дії правового режиму воєнного стану діяльність молодіжних просторів спрямована на допомогу внутрішньо переміщеним особам, військовослужбовцям ЗСУ: надання гуманітарної допомоги, послуги психологічної та правової підтримки.
Молодь активно розпочала роботу у напрямку волонтерської діяльності. За статистичними даними по всій країні волонтери із числа молоді, близько 80%, беруть участь у захисті країни, допомагають людям/військовим – 35%; підтримують інформаційний спротив -18%; працюють в критичній інфраструктурі -13%; беруть участь в теробороні -3%.
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/img_5246.jpg)
В 9 територіальних громадах Білгород-Дністровського району: Татарбунарській, Успенівській, Сергіївській Шабівській, Саратській, Лиманській, Тузлівській, Старокозацькій, Плахтіївській – активно діють добровільні молодіжні волонтерські групи. В сферу їх діяльності входить проведення заходів, що сприяють національно-патріотичному вихованню, духовному розвитку молоді, реалізація творчого потенціалу та зайнятості у вільний час, а саме: плетіння маскувальних сіток, приготування їжі довгострокового зберігання, допомога військовослужбовцям ЗСУ, внутрішньо переміщеним особам, соціально-незахищеним верствам населення (самотнім пенсіонерам, особам з інвалідністю, багатодітним родинам) в організації та роздачі продуктових наборів, засобів гігієни, одягу, лікарських засобів, збору коштів для амуніції захисникам України.
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/fb_img_1651652890316.jpg)
У Білгород-Дністровській ТГ, відповідно до розпорядження голови міської ради від 29.03.2022 р. створений Центр допомоги тимчасово внутрішньо переміщеним особам на базі КУ «Білгород-Дністровський ЦКД», в якому надаються консультаційні послуги задля своєчасної соціальної адаптації та психологічної підтримки громадян, які вимушено покинули домівки. Організовано штаб для збору та видачі гуманітарної допомоги, проводяться заходи з організації дозвілля для ВПО.
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/fb_img_1651651999373.jpg)
В Україні створено офіційну платформу для об’єднання волонтерських та державних ініціатив з гуманітарної допомоги в час війни – «СпівДія» (spivdiia.org.ua).
Волонтерське об’єднання «СпівДія» координується за підтримки Офісу Президента України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством молоді та спорту України. Створення платформи ініційовано волонтерами разом із Координаційним штабом з гуманітарних і соціальних питань для ефективної організації допомоги населенню.
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/fb_img_1651654942786.jpg)
На базі платформи відбувається взаємодія фізичних осіб, волонтерських організацій та фондів. Волонтери в режимі реального часу допомагають громадянам – акумулюють всі потреби та наявні ресурси, оперативно відправляють гуманітарну допомогу й медичні засоби тим, хто цього потребує найбільше.
Громадяни чи організації, яким необхідна допомога, можуть заповнити відповідну форму на сайті spivdiia.org.ua. Фахівці координаційного хабу зателефонують для підтвердження запиту.
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/img_5247.jpg)
Фізичні особи або волонтерські організації, які мають у наявності гуманітарні чи медичні ресурси, можуть так само запропонувати допомогу, сконтактувавши через платформу з фахівцями координаційного хабу. Детальніше на сайті: spivdiia.org.ua
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/fb_img_1651654955286.jpg)