ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, СПОРТУ ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ВІЙСЬКОВОЇ (ДЕРЖАВНОЇ) АДМІНІСТРАЦІЇ ІНФОРМУЄ

У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану, на період дії правового режиму  воєнного стану діяльність молодіжних просторів спрямована на допомогу внутрішньо переміщеним особам, військовослужбовцям ЗСУ: надання гуманітарної допомоги, послуги психологічної та правової підтримки.

Молодь активно розпочала роботу у напрямку  волонтерської діяльності. За статистичними даними по всій країні волонтери із числа молоді, близько 80%, беруть участь у захисті країни,  допомагають людям/військовим – 35%; підтримують  інформаційний спротив -18%; працюють в критичній інфраструктурі -13%; беруть участь в теробороні -3%.

В  9 територіальних громадах Білгород-Дністровського району: Татарбунарській, Успенівській,  Сергіївській Шабівській, Саратській, Лиманській, Тузлівській, Старокозацькій, Плахтіївській – активно діють добровільні  молодіжні  волонтерські групи.  В сферу їх діяльності входить проведення заходів, що сприяють національно-патріотичному вихованню, духовному розвитку молоді, реалізація творчого потенціалу та зайнятості у вільний час, а саме: плетіння маскувальних сіток, приготування їжі довгострокового зберігання, допомога військовослужбовцям ЗСУ, внутрішньо переміщеним особам, соціально-незахищеним верствам населення (самотнім пенсіонерам, особам з інвалідністю, багатодітним родинам)  в організації та роздачі  продуктових наборів, засобів гігієни, одягу, лікарських засобів, збору коштів для амуніції захисникам України.

           У Білгород-Дністровській ТГ, відповідно до розпорядження голови міської ради від 29.03.2022 р. створений Центр допомоги тимчасово внутрішньо переміщеним особам на базі КУ «Білгород-Дністровський ЦКД», в якому надаються консультаційні послуги задля  своєчасної соціальної адаптації та психологічної підтримки громадян, які вимушено покинули домівки. Організовано штаб для збору та видачі гуманітарної допомоги, проводяться заходи з організації дозвілля для ВПО.

В Україні створено офіційну платформу для об’єднання волонтерських та державних ініціатив з гуманітарної допомоги в час війни – «СпівДія» (spivdiia.org.ua).

Волонтерське об’єднання «СпівДія» координується за підтримки Офісу Президента України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством молоді та спорту України. Створення платформи ініційовано волонтерами разом із Координаційним штабом з гуманітарних і соціальних питань для ефективної організації допомоги населенню. 

На базі платформи відбувається взаємодія фізичних осіб, волонтерських організацій та фондів. Волонтери в режимі реального часу допомагають громадянам – акумулюють всі потреби та наявні ресурси, оперативно відправляють гуманітарну допомогу й медичні засоби тим, хто цього потребує найбільше.

Громадяни чи організації, яким необхідна допомога, можуть заповнити відповідну форму на сайті spivdiia.org.ua. Фахівці координаційного хабу зателефонують для підтвердження запиту.  

Фізичні особи або волонтерські організації, які мають у наявності гуманітарні чи медичні ресурси, можуть так само запропонувати допомогу, сконтактувавши через платформу з фахівцями координаційного хабу. Детальніше на сайтіspivdiia.org.ua

Перейти до вмісту