УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ІНФОРМУЄ

УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИКІВ БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ В УСТАНОВЧІЙ ЗУСТРІЧІ ЗА ВСЕУКРАЇНСЬКОЮ ПРОГРАМОЮ «ТИ ЯК?»

14 вересня у місті Одеса відбулась установча зустріч за Всеукраїнською програмою «Ти як?» з відповідальними за впровадження компонентів програми за відповідними напрямами в Одеській області, модератором якої виступила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в Одеській області Оксана Денисенко.

За дорученням голови-начальника Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації Василя САМОКИША, у заході взяла участь т.в.о. начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Тетяна ПОНОМАРЕНКО.

У ході установчої зустрічі відбулась презентація дизайну програми «Ти як?», обговорення успішних кейсів впровадження програми за профільними напрямками та координації роботи департаментів та районних державних адміністрацій із залученням неурядового сектору, бізнесу та міжнародних партнерів задля подальшої успішної реалізації в Одеській області компонентів Всеукраїнської програми  ментального здоров’я «Ти як?».

Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність».

Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України.

У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, що допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я – своє та людей поруч.

Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах:

Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program

Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program

YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program

Twitter – https://twitter.com/howareuprogram

Telegram – https://t.me/howareu_program

TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program

Viber – https://invite.viber.com/…

Гарячі лінії психологічної допомоги:

Лінія Національної психологічної асоціації 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні). Телефони для зв’язку з-за кордону доступні тут

Урядова «гаряча лінія» 1545, з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насиллю – 1547 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)

Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» 0 800 210 160 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)

Лінія емоційної підтримки МОМ – 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)

Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine 7333 (цілодобово)

Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів 0 800 33 20 29 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні)

Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116111 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні)

Наразі стартувала друга хвиля комунікаційної кампанії «Ти як?».

Її мета – підказати українцям, як піклуватися про своє ментальне здоров’я та допомогти у цьому близьким, рідним, знайомим.

Адже майже кожен другий українець найближчими роками потребуватиме психологічної допомоги. При цьому 80% людей, за оцінками фахівців, можуть впоратися самостійно, якщо опанують відповідні навички.

З техніками для покращення ментального здоров’я можна ознайомитись в «Аптечці самодопомоги».

Ключовими проєктами програми є:

– проєкт Міністерства охорони здоров’я, спрямований на те, аби людина могла отримати допомогу в питаннях психічного здоров’я в кабінеті сімейного лікаря;

– Міністерство внутрішніх справ створює алгоритми надання кризової психологічної допомоги та супроводу людей у від першої психологічної допомоги людині на місті до повного її одужання;

– надзвичайних ситуаціях;

– проєкт Міністерства освіти на науки передбачає впровадження навичок психологічної стійкості на всії рівнях освіти – від дошкільної до вищої;

– пріоритетною задачею Міністерства молоді та спорту є надання послуг з психологічної підтримки через платформу «СпівДія»;

– Міністерство соціальної політики впроваджує проєкт – створення Центрів життєстійкості, «соціального ЦНАПу», куди за принципом «єдиного вікна» зможуть звернутися усі мешканці громади;

– Міністерство оборони розбудовує п’ятишарову систему відновлення наших захисників та захисниць;

– Міністерство у справах ветеранів впроваджує проєкт «Перехід від військової служби до цивільного життя (в частині психологічної допомоги)».

Програма передбачає багатошарову трансформацію системи психологічного здоров’я та психосоціальної підтримки через низку компонентів, зокрема, формування державної політики та координацію в регіонах, комунікаційну кампанію «Ти як?» та інше.

Комунікаційна кампанія «Ти як?» реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».

Перейти до вмісту