ТВОЇ ЛЮДИ, ОДЕЩИНО! АБРАМОВ ФЕДІР АРТЕМОВИЧ

АБРАМОВ ФЕДІР АРТЕМОВИЧ

Народився у 1930 році в селі Кам’янка Луганської області, в сім’ї шахтаря.

      Трудову діяльність розпочав у 12-річному віці. Учасник Великої Вітчизняної війни.

      Вступив до лав Радянської армії у 1951 році та був демобілізований у1954 році. Після армії навчався в Одеській духовній семінарії, після закінчення якої був посвячений священиком і призначений настоятелем до Свято-Вознесенського Собору та Благочинним Білгород-Дністровського округу.

      У 1970 році закінчив Московську духовну академію та здобув наукову ступінь кандидата богословських наук.

      Без відриву від головного місця роботи викладав у Одеській духовній семінарії з1975 року протягом десяти років.    

      Протоієрей Федір Артемович понад шістдесят років є настоятелем Свято-Вознесенського собору. За цей час собор не тільки був збережений від закриття та руйнування, а й у ньому були проведені відновлювальні ремонтно-реставраційні роботи, що дозволили вважати наш собор  особливою пам’яткою нашого міста.

      Зусиллям і з безпосередньою участю отця Федора в нинішній непростий час було повернено та відновлено зруйновані церкви, які є культурною спадщиною та історично-архітектурним надбанням нашого міста.

      За вагомий особистий внесок у справу укріплення миру і дружби між народами, підвищення духовності населення, благодійну та просвітительську діяльність у 2001 році Абрамову Федору Артемовичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Білгород-Дністровського».

     За бездоганну службу та заслуги нагороджений церковними орденами Святого Володимира III ступеня, Преподобного Сергія Радонежського III ступеня, Преподобного Нестора літописця.

     Нагороджений Почесними грамотами Правління Радянського Фонду миру, Українського республіканського комітету захисту миру, Одеського обласного комітету захисту миру.

     Наказом Президента України від 10 березня 1999 року нагороджений пам’ятним знаком «50 років визволення України» та ювілейною медаллю «50 років Перемоги в Великій Вітчизняній війні».

Перейти до вмісту