Сигнали оповіщення населення у воєнний час та дії населення

Сигнал «УВАГА ВСІМ» передається перед екстреним повідомленням. Подається включенням сирен, гудками підприємств, транспорту та інших засобів з метою привернення уваги населення. По цьому сигналу необхідно включити радіо (на програмі УР-1), телевізійні приймачі (на каналі UA:ОДЕСА АТ НСТУ «Одеська регіональна дирекція») для прослуховування екстрених повідомлень.

 Скільки часу триває подача сигналу «Увага всім!»

Загальна тривалість звучання попереджувального сигналу (сирен, гудків тощо) може становити від трьох до п’яти хвилин.

Після попереджувального звукового сигналу громадянам мають надати інформацію про надзвичайну ситуацію (де і що трапилося) через:

• телерадіомережі;

• інтернет-ресурси (офіційні сайти, соціальні мережі);

• телекомунікаційні мережі загального користування (телефонний зв’язок, текстові повідомлення).

Тривалість таких повідомлень повинна становити не менше п’яти хвилин. Їх за потреби можуть повторювати через кожні 10-15 хвилин.

Сигнал «Повітряна тривога» подається для всього населення, яке попереджається про небезпеку ураження противником даного району. По радіо передається текст: «Увага! Увага! Повітряна тривога! Повітряна тривога!», одночасно сигнал дублюється сиренами, гудками підприємств і транспорту. Тривалість сигналу 2-3 хв.

При цьому сигналі об’єкти припиняють роботу, транспорт зупиняється і все населення укривається в захисних спорудах та підвальних приміщеннях, пристосованих для укриття. Працівники і службовці припиняють роботу відповідно до інструкції і вказівок адміністрації.

Сигнал може застати у будь-якому місці і у будь-який час. В усіх випадках необхідно діяти швидко, але спокійно, впевнено, без паніки. Суворо дотримуватися правил поведінки, вказівок органів цивільного захисту.

Сигнал «Відбій повітряної тривоги». Органами цивільного захисту через радіотрансляційну мережу передається текст: «Увага! Увага! Громадяни! Відбій повітряної тривоги!». За цим сигналом населення залишає захисні споруди і повертається на свої робочі місця і в житла.

Зокрема, звертаємо увагу мешканців району, що при воєнному стані сигналів навчального характеру не має!

Перейти до вмісту