СЕКТОР МОБІЛІЗАЦІЙНОЇ РОБОТИ АПАРАТУ БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ПОВІДОМЛЯЄ:

ЗА 2023-й ПОТРІБНО ПОДАВАТИ НОВІ СПИСКИ ДОПРИЗОВНИКІВ ДО ТЦК: роз’яснення для роботодавців

💁🏻‍♂️ Державним органам, а також підприємствам, установам та організаціям, незалежно від їх підпорядкування та форми власності, визначений обов’язок організовувати і безпосередньо вести персональний військовий облік військовозобов’язаних, що в них працюють (частина 5 статті 34 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»).

Нагадуємо, що до складу військовозобов’язаних належать:

▫️ допризовники – особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;

▪️ призовники – особи, приписані до призовних дільниць;

▫️ військовослужбовці – особи, які проходять військову службу;

▪️ військовозобов’язані – особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;

▫️ резервісти – особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

Підприємства, установи, організації, заклади освіти незалежно від підпорядкування і форми власності щороку у строки та в порядку, встановлені КМУ, ЗОБОВ’ЯЗАНІ подавати до відповідних ТЦК та СП списки громадян України, які підлягають приписці до призовних дільниць (частина 5 статті 14 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»).

📑 Станом на сьогодні подання таких списків регулює Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487.

Отже, роботодавці мають обов’язок складати і подавати щороку до 01 грудня до ТЦК та СП списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць (пункт 34 Порядку).

До призовних дільниць щороку протягом січня – березня приписуються допризовники, яким у рік приписки виповнюється 17 років. Приписка проводиться районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання (частина 3 статті 14 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»).

Тож за списками, які подають роботодавці та заклади освіти, ТЦК та СП приписують наступного року до призовних дільниць юнаків, яким у рік приписки виповнюється 17 років

У 2023 РОЦІ ДО ЦЬОГО СПИСКУ СЛІД ВКЛЮЧИТИ ПРАЦІВНИКІВ, ЯКИМ У 2024 РОЦІ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 17 РОКІВ, ТОБТО 2007 РОКУ НАРОДЖЕННЯ ❗️

Перейти до вмісту