ПРО МОЖЛИВІСТЬ ПРОХОДЖЕННЯ НАВЧАННЯ З ПРОФЕСІЙНОЇ АДАПТАЦІЇ ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ ОСОБАМ, ЯКІ МАЮТЬ ОСОБЛИВІ ЗАСЛУГИ ПЕРЕД БАТЬКІВЩИНОЮ

Управління соціального захисту населення Білгород – Дністровської   районної державної адміністрації надає інформацію,  про можливість проходження навчання з професійної адаптації ветеранам війни, особам які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей таких осіб, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.

            Згідно із Порядком та умовами забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432 (зі змінами), отримати професійну адаптацію можуть:

  • особи, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, члени їхніх сімей;
  • особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени  їхніх сімей;
  • члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;
  •      члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності.

          На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування, професійну адаптацію можуть отримати:

  • Військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони)  Збройних Сил України,  Національної гвардії України, СБУ,  Служби зовнішньої розвідки,  Державної прикордонної служби, Державної спеціальної транспортної служби та члени їх сімей;
  • військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Управління державної охорони, Державного спецзв’язку, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітники Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, та члени їх сімей.

           Щоб отримати послуги з професійної адаптації, слід звернутися до органу соціального захисту населення за адресою зареєстрованого місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою в паперовій або електронній формі.

           До заяви додаються:

  • копія (сканкопія/фотокопія) індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
  • копія (сканкопія/фотокопія) посвідчення (засвідчена підписом особи), що підтверджує наявність одного із статусів або копія документа, що підтверджує належність до категорії осіб, визначених абзацом другим пункту 3 цих Порядку та умов;
  • копія (сканкопія/фотокопія) свідоцтва про шлюб, для дітей – свідоцтва про народження (для членів сімей осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та членів сімей осіб, зазначених у абзаці другому пункту 3 цих Порядку та умов.

      Строк професійного навчання осіб визначається робочими навчальними планами,  робочими  навчальними  програмами та освітніми  програмами відповідно до законодавства.  У разі організації навчання за робітничими професіями строк не може перевищувати 12 місяців.

      Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами та робочими (освітніми) програмами особи отримують документ державного зразка відповідно до законодавства.

      Послуги з професійного навчання надаються одноразово в порядку черговості.

      Найчастіше обирають курси водіїв, іноземної мови, курси ІТ-технологій.

В рамках даної програми можна пройти навчання в наступних закладах:

  1. Одеський коледж комп’ютерних технологій «Сервер». 

Навчання проводиться індивідуальне чи групове, для дорослих чи дітей, за вибірковим курсом, який розробляється окремо для кожного учня, враховуючи наявний рівень знань та побажання щодо вивчення обраного напрямку.

  2. ПП «Інститут професійних технологій». Проводить навчання за такими напрямами:

– Молодша медична сестра з догляду за хворими – після закінчення  видається диплом державного зразка. Цікаво також буде людям, які пройшли навчання з масажу або косметології, але без базової медичної освіти не мають право офіційно працювати масажистом, косметологом.

– Бухгалтерській облік на підприємстві: 20 занять з нуля, після  закінчення видається диплом.

Навчання з іноземних мов:

ТОВ «Курси іноземних мов «Чкаловські». Навчають семестрово.

Навчальні курси Люстдорф (офіційна назва – НВМПУЦ «Техноінформкомплекс»). Навчають в групах протягом року, розроблені дитячі програми.

За  більш детальною інформацією просимо звертатись до управління соціальної захисту населення Білгород – Дністровської районної державної адміністрації  за адресою: м. Білгород – Дністровський , вул. Грецька, 24 каб. 3 або за ☎ телефоном 2-24-22.

Перейти до вмісту