Подавати декларації громадяни України можуть упродовж трьох місяців після закінчення воєнного стану.

Про це Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило у Телеграмі.

«Подавати декларації треба буде протягом трьох місяців після закінчення воєнного стану. Це стосується всіх типів декларацій, а також повідомлень про суттєві зміни в майновому стані та про відкриття валютного рахунку», – ідеться у повідомленні.

Як зауважили у НАЗК, Верховна Рада ухвалила закон № 7121, яким визначено, що будь-які звіти, декларації тощо від фізичних та юридичних осіб до закінчення війни подавати наразі не треба.

НАЗК підготувало роз’яснення, аби уточнити всі деталі застосування нового закону за посиланням.

«Усі розуміють, що зараз країні, м’яко кажучи, не до того. Поки українці гинуть, намагаючись вигнати рашистську нечисть із наших земель. І до перемоги над загарбниками декларанти та керівники партій не повинні витрачати час на заповнення звітних документів, а натомість мають докладати всіх можливих зусиль для оборони Української держави, захисту свободи й миру в Європі та світі», – зазначили у агентстві.

Також під час війни або воєнного стану не будуть здійснюватися будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру.

Більшість працівників НАЗК, які займалися цими функціями, долучилися до армії чи територіальної оборони або ж забезпечують допомогу воїнам.«Отже, якщо до війни щодо вас було розпочато повну перевірку декларації, надавати інформацію та документи на запити, надіслані НАЗК до війни, зараз не потрібно», – додали у агентстві.

У НАЗК також заявили, що декларувати допомогу, яку громадяни України збирають на армію та постраждалих від війни, не потрібно.

Перейти до вмісту