Ольга Стефанішина та Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич скоординували подальші кроки співпраці в сфері євроінтеграції України й підтримки постраждалих внаслідок війни

Про це повідомляє Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

➡️Участь у зустрічі зокрема взяли: Головуюча в Комітеті міністрів Ради Європи, Міністерка закордонних справ Ліхтенштейну Домінік Гаслер; Мачей Янчак, Голова Офісу РЄ в Україні та інші.

☝️Ольга Стефанішина проінформувала учасників щодо успіхів на шляху перемовного процесу з ЄС, зокрема в частині виконання необхідних рекомендацій для формування переговорної рамки.

💬«Ми завершили виконання політичних рекомендацій та починаємо новий шлях – шлях перемовин. В цьому процесі для нас дуже важливо бути структурованими та точними. Зважаючи на те, що вагома частина нашої правової бази основана саме на конвенціях Ради Європи та документах з прав людини, розраховуємо на вашу підтримку, щоб пройти цей процес успішно», – сказала урядовиця.

Марія Пейчинович-Бурич відзначила важливість зусиль України, навіть під час триваючої війни, щоб наблизити майбутнє демократичної України в Європейському Союзі. Вона запевнила в абсолютній підтримці подальших трансформацій країни, включно з переговорним процесом, зокрема в контексті кластеру, яким відкриваються та закриваються перемовини – “fundamentals” (кластеру з фундаментальних сфер).

📍Окремо йшлося про підтримку постраждалих внаслідок війни, а також зусилля України з відбудови.

В цьому контексті Генеральний секретар Ради Європи проінформувала про відкриття в Києві Офісу Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України.

📌Ольга Стефанішина підкреслила наочність реалізації домовленостей, досягнутих в межах Саміту Ради Європи у Рейк’явіку, який поклав початок Реєстру збитків. Вона зауважила, що це важливий, практичний крок до функціонування міжнародного Компенсаційного механізму постраждалим від російської агресії.

💬«Рада Європи має багато яскравих прикладів лідерства протягом цих складних років війни. Щоразу, коли ми бачимо подібне лідерство, розуміємо, що ми не наодинці у своїй боротьбі, й це подвоює нашу енергію й здатність боротися. Саміт у Рейк’явіку став одним із таких прикладів. Створений Реєстр є важливим елементом майбутнього притягнення винних до відповідальності за скоєні злочини росії в Україні», – сказала урядовиця.

🟡Ольга Стефанішина також проінформувала високопосадовців про пілотний проєкт невідкладних проміжних репарацій для постраждалих від сексуального насильства. Вона висловила сподівання щодо синхронізації зусиль в межах проєкту з наявним Реєстром.

Детальніше на Урядовому порталі👉: https://cutt.ly/Fw9c4hru

Перейти до вмісту