НАНЕСЕННЯ МІТОК ДЛЯ ОКУПАНТІВ КАРАТИМЕТЬСЯ ЗАКОНОМ 

Після російського вторгнення в Україну, 24 лютого, у багатьох українських містах стали помічати підозрілі мітки на дорогах чи інших поверхнях. Такі знаки призначені для коригування вогню окупантів. В Україні нанесення міток є злочином, а автори подібних “мистецтв” підуть у в’язницю. 

За Кримінальним Кодексом України ця діяльність кримінально карається, за двома статтями, і карається позбавленням волі до 15 років. 

Відповідно до статті 111 КК, винних судитимуть за державну зраду. За скоєння злочину громадян можуть посадити терміном від 12 до 15 років із конфіскацією майна чи без. Від кримінальної відповідальності громадяни можуть бути звільнені у тому випадку – якщо людина добровільно скаже уряду України про своє завдання та про свій зв’язок з іноземною державою чи організацією, і при цьому не вчинить злочину. Стаття 113 КК передбачає покарання за диверсію – позбавлення волі від 10 до 15 років із конфіскацією майна або без. Звеертаємось до усіх,  у разі знаходження мітки – скористатися офіційним телеграм-ботом @stop_russian_war_bot. Сюди можна завантажити фото з підозрілим знаком, відмітивши його локацію, або повідомити про підозрілих осіб, які можуть бути причетні до нанесення міток, додавши їхню фотографію за тел.102. 

Перейти до вмісту