КЛЮЧОВІ ПІДСУМКИ ПОЗАЧЕРГОВОГО САМІТУ ЛІДЕРІВ ЄС ЩОДО УКРАЇНИ

В межах позачергового засідання у Брюсселі Європейська Рада підтвердила непохитну прихильність продовженню надання потужної підтримки Україні та її народу стільки, скільки буде потрібно

Ключові підсумки щодо подальшої фінансової підтримки України:

✅️Для забезпечення стабільної, передбачуваної та стійкої фінансової підтримки України до 2027 року, її відновлення та модернізації, а також поступовій інтеграції до ЄС буде створено Ukraine Facility (Український фонд) на період 2024-2027 років.

✅️Загальна сума коштів, наданих з Фонду, не перевищуватиме 50 млрд євро, з яких:

▪️33 млрд євро у вигляді спеціальних кредитів для фінансової допомоги Україні до кінця 2027 року;

▪️17 млрд євро у формі безповоротної підтримки.

✅️Європейська Рада наголосила на необхідності посилення зусиль України з відновлення в межах Плану Уряду, який визначатиме порядок реформ та залучення інвестицій в Україні на шляху до вступу в ЄС.

✅️Передумовою підтримки України є продовження підтримки і поваги Україною ефективних демократичних механізмів, включно з багатопартійною парламентською системою та верховенством права, а також гарантій поваги до прав людини, зокрема прав національних меншин (спільнот).

✅️При впровадженні Ukraine Facility Єврокомісія та Україна мають вжити усіх належних заходів для захисту фінансових інтересів ЄС, зокрема, щодо запобігання та протидії шахрайству, корупції, конфліктів інтересів тощо.

✅️Європейська Рада відіграватиме ключову роль в управлінні Ukraine Facility. Рішення щодо ухвалення й внесення змін, а також затвердження та призупинення виплат на основі відповідних оцінок та пропозицій Єврокомісії буде прийматись кваліфікованою більшістю голосів Ради.

✅️Європейська Рада щороку проводитиме дебати щодо реалізації Програми, на основі річного звіту Єврокомісії про реалізацію Ukraine Facility,

💬«Вітаємо рішення Європейської Ради забезпечити надійну фінансову підтримку Україні. Це потужний крок, який демонструє силу європейської єдності та солідарності. Вдячні Президенту Шарлю Мішелю та 27 європейським лідерам за підтримку України у цій екзистенційній боротьбі за майбутнє та безпеку Європи», – прокоментувала рішення Ольга Стефанішина.

❗️Разом з тим, Європейська Рада розглянула питання військової підтримки України в межах Європейського фонду миру та запропоноване збільшення його загального обсягу фінансування.

☝️Вона пропонує Раді ЄС досягти згоди з цього питання до початку березня 2024 року.

🔷️Європейська Рада також підтвердила нагальну необхідність прискорення постачання боєприпасів і ракет, особливо з огляду на зобов’язання надати Україні один мільйон артилерійських снарядів.

European Union in Ukraine

Перейти до вмісту