Ігри Нескорених у Гаазі розпочалися гучними оваціями на адресу української збірної

У Гаазі, Королівство Нідерланди, стартували Ігри Нескорених Invictus Games – мультиспортивні змагання для поранених військовослужбовців та ветеранів.

Попри усі вагання й безпекові виклики українська національна збірна приїхала на змагання і вже цим привернула увагу до себе членів інших команд, журналістів та пересічних мешканців міста. Захоплення нашими спортсменами викликало насамперед те, що більшість членів команди прибули сюди безпосередньо з передової і одразу після завершення змагань повернуться до своїх побратимів продовжувати боротьбу з ворогом.

Українські спортсмени-ветерани не мали жодної змоги тренуватися напередодні Ігор, однак сумніви наших хлопців щодо спортивних результатів розвіяв Президент Зеленський у своєму зверненні до команди: «Не так важливо, скільки медалей ви виборете, бо всі ви – і є наше золото!»

Керівник офіційної делегації, заступник Міністерства ветеранів Інна Драганчук наголошує, що цього року Ігри Нескорених для нашої команди – це не про спорт. Гасло збірної звучить так: Уся Україна – Invictus! Правду про це, яка складається з багатьох великих і малих, дуже особистих, історій запеклої боротьби за Україну, її мирне життя, ми хочемо розповісти на цьому майданчику.

«Усім зрозуміло, щоб команда приїхала на наступні Ігри, ми маємо здобути перемогу над ворогом, Україна має вистояти!», – наголошує вона.

Ігри Нескорених розпочалися оваціями на адресу української команди. Слова підтримки Україні прозвучали з вуст прем‘єр-міністра Нідерландів Марка Рютте.

«Не просто вітаю, а вшановую! Ваша сміливість у рішенні приїхати-таки в цей важкий час не можна недооцінювати… Ви знаєте, що ми з вами, увесь світ з вами, і ви заслуговуєте на ще більше», – наголосив на урочистому відкритті Ігор герцог Сассекський принц Гаррі, не приховуючи свою зворушеність моментом.

«Слава Україні!», – звернулася українською до нашої збірної герцогиня Сассекська Меган Маркл.

І на урочистостях, і на спортивних змаганнях – всюди з нашою командою два портрети – їхнього побратима і тренера Дмитра Сидорука, загиблого за кілька днів до поїздки до Гааги, і підступно викраденої росіянами та незаконно утримуваної волонтерки Юлії Паєвської – легендарної Тайри, негайного звільнення якої вимагає Україна.

 

Перейти до вмісту