ГОЛОВА ОДЕСЬКОЇ ОДА СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ПРОВІВ РОБОЧУ ЗУСТРІЧ З БІЗНЕС-ОМБУДСМЕНОМ РОМАНОМ ВАЩУКОМ

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький провів робочу зустріч з бізнес-омбудсменом Романом Ващуком.

«З метою покращення умов ведення бізнесу у грудні 2014 року Україна вперше за історію незалежної України було започатковано Раду бізнес-омбудсмена, яка представляє та захищає інтереси бізнесу у державних органах. Установа покликана забезпечити прозоре ведення бізнесу в Україні. Я є бізнес-омбудсменом в Україні з 1 січня 2022 року. На разі моя команда складається з 32 фахівців. Рада бізнес-омбудсмена працює для конкретних компаній від ФОПів до великого бізнесу. В найменших наших справах мова йде про сотні чи тисячі гривень, а в найбільших – про мільярди. Тож ми єдиний механізм, який обслуговує такий великий спектр по цілій Україні. Торік до бізнес-омбудсмена надійшло 2182 скарги, тоді як в 2020-му їх було 1737-м. Це збільшення на 26%. Традиційно найбільший блок питань – податкові, вони займають 62%. По правоохоронним органам надійшло 14% скарг, на дії державних регуляторів – 6%, місцевого самоврядування – 4%, митниці – 3%. Збільшення скарг, можливо, частково віддзеркалює те, наскільки гравці ринку знають нас і готові звертатися до нас. Найбільше скарг подавали підприємства гуртової торгівлі – 23%, ще 17% скарг надійшло від підприємств сільського господарства і гірничодобувна промисловість, 11% – виробничі компанії, ФОПи – 9%, будівництво і нерухомість – 9%. Серед наших скаржників малі підприємства – 74%, а великі – 26%. За  6,5 років роботи Рада бізнес-омбудсмена розглянула 635 звернень від підприємців Одещини та допомогла їм повернути 544 млн грн.» – розповів на початку зустрічі Роман Ващук.

В свою чергу голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький поінформував Романа Ващука про те, що Одеська область займає IV місце в обсязі введеного в експлуатацію житла та обороту роздрібної торгівлі, ІІ місце за об’ємом виконаних будівельних робіт та обсягу експорту послуг в Україні. А за індексами промислової продукції та сільськогосподарського виробництва область є абсолютним лідером серед регіонів. На думку голова ОДА, всі ці та інші досягнення – це результат роботи, в більшості, саме бізнесу.

«До повноважень обласної державної адміністрації відноситься питання економічного та соціального розвитку регіону шляхом забезпечення стабільної роботи підприємств сфери реального сектору економіки. На сьогодні одним з наших пріоритетів діяльності є легалізація заробітних плат та виведення бізнесу із тіні. Також ми дотримуємся правила – не заважати, а допомагати підприємцям. Адже малий та середній бізнес є донорами надходжень до бюджетів усіх рівнів. Тому ми намагаємося забезпечити максимально комфортні умови для розвитку бізнесу.  Хочу також зазначити, що у нас утворено Раду інвесторів Одеської області, основними завданнями якої є активізації роботи щодо розвитку та реалізації інвестиційного потенціалу Одеської області, збільшення обсягу іноземних та національних інвестицій, забезпечення захисту прав інвесторів» – сказав в розмові з бізнес-омбудсменом голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Голова Одеської ОДА зазначив, що проаналізувавши звернення від підприємців Одещини, які надходять на адресу Ради бізнес-омбудсмена виявлено, що левова частка звернень надходить з податкових питань  (блокування податкових накладних, податкові перевірки, включення у переліки ризикових та інші).

«Лише вчора я зустрічався з новопризначеним керівником Головного управління ДПС в Одеській області. За результатами зустрічі ми домовились про проведення активного діалогу з бізнесом та партнерські відносини з суб’єктами господарювання. Адже саме бізнес-спільнота є помічниками у реалізації державних програм та ініціатив, що сприяють покращенню життя наших громадян. Ми налаштовані й надалі активно працювати для вирішення проблемних питань бізнесу Одещини. Та й взагалі прагнемо вирішувати спірні питання, у нас на місці, не доводячи до надходження звернень до Ради бізнес-омбудсмена. Сьогоднішнє спілкування повинно покращити бізнес-середовище регіону і в черговий раз підкреслить наше особливе ставлення до підприємців, яких державна влада відносить в пріоритетну групу, заради якої ми організовуємо значну частину своєї щоденної діяльності» – додав голова Одеської обласної державної адміністрації.

На завершення зустрічі Сергій Гриневецький запропонував бізнес-омбудсмену Роману Ващуку розглянути можливість укладання Меморандуму про партнерство та співробітництво між Радою бізнес-омбудсмена та Одеською обласною державною адміністрацією.

«Ми хочемо продемонструвати свій намір у сприянні створення, розбудови та розвитку сприятливого бізнес середовища на Одещині» – додав голова Одеської обласної державної адміністрації.

Перейти до вмісту