Центр культури вина Шабо, Білгород-Дністровський район

         Шабо – це стародавній виноробницький регіон, в якому виноград вирощують з XII сторіччя. Перші відомості про Шабо виявлені в картографічних довідниках 1788 року. Саме цей рік історики вважають роком заснування с. Шабо.  Виноробство в цій місцевості розвивали французькі майстри виноградної лози: на початку XIX століття тут була заснована колонія французько-швейцарських переселенців. Шабо розташоване  на півдні України, на так званій “виноградній широті”, тобто на одній широті з такими кращими виноградниками світу, як Бордо і Бургундія. У різних країнах світу на цій широті винороби створюють знамениті  і неповторні вина.

       «Центр культури вина Шабо» розташований в курортній зоні Одеської області, Білгород-Дністровського району.

        На цій благодатній землі висаджено 1200 га виноградників, сучасне виробництво та його історія відтворена в місцевих музеях.

       «Центр культури вина Шабо» – це єдиний в Україні туристичний комплекс, який знаходиться безпосередньо на території діючого виноробного підприємства та об’єднує в собі сучасне високотехнологічне виробництво та унікальні культурні й історичні об’єкти. Продукція цієї марки представлена ​​не тільки в усіх регіонах України, а й у Грузії, Ізраїлі, Франції, Чехії та інших країнах.

        Щорічно «Центр культури вина Шабо» відвідують десятки тисяч туристів. Тут з великим успіхом проходять організовані екскурсії, а також заходи, спрямовані на підвищення культури пиття, популяризацію здорового способу життя, зміцнення сімейних традицій. Після екскурсії гостям пропонують залишитися на смачну дегустацію, під час якої можна оцінити до шести зразків продукції Shabo. Також пропонуються біле сухе вино «ШардонеShabo», червоне сухе «Каберне Shabo», мускатне десертне біле вино Shabo, ігристе витримане біле вино брютGrandReserve, «ШардонеShaboReserve», «Шардоне-совіньонбланGrandeReserveShabo» та інші вишукані напої, які є брендами виноробства в усьому світі.

          Унікальність цього об’єкта належним чином оцінили не лише споживачі-цінителі благородних напоїв, а й міжнародні експерти. У вересні 2011 р. під патронатом Ради Європи «Центр культури вина Шабо» став місцем проведення міжнародного форуму «Дні європейської спадщини», включений до європейської карти музеїв вина та названий культурною спадщиною Європи, член міжнародної «Асоціації з культурного та туристичного обміну». Центр культури вина Шабо визнаний відкриттям десятиліття у сфері туризму.

Двері Центру культури вина відчинені без вихідних.

Адреса та контакти

Вулиця Швейцарська, 10, Шабо, Одеська область, 67770 

З приводу екскурсій звертатися за тел. 0487000210

Час екскурсій: 10:00; 13:00; 16:00

Як дістатися до Центру культури вина Шабо

З м.Білгород-Дністровський можна дістатися будь-яким маршрутним автобусом № 5А, 6, 7.

З обласного центру сюди –  залізницею або маршрутним автобусом № 560.

Відстань від м.Одеса – 78 км.

Відстань від   м.Білгород-Дністровський  – 10 км.

Сезонність роботи

Цілий рік

(з використанням матеріалів інтернет-ресурсів)

Перейти до вмісту