У райдержадміністрації пройшла робоча зустріч з питань нотаріату та соціального захисту військовослужбовців

Забезпечення прав громадян та підтримка захисників України є ключовими пріоритетами роботи органів державної влади. З метою підвищення якості надання послуг та вирішення актуальних питань, що виникають у мешканців Білгород-Дністровського району, 19 червня відбулася важлива робоча зустріч. Її учасниками стали керівництво та фахівці Управління нотаріату Одеського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України та працівники юридичного відділу Білгород-Дністровської районної державної адміністрації. Зустріч розпочалася зі знайомства з начальницею Управління нотаріату – Катериною Карповою та колективом відомства, які прибули до м. Білгород-Дністровського. Метою візиту стало налагодження безпосередньої взаємодії між структурами, обговорення проблемних питань, що виникають у практичній діяльності, та пошук шляхів їх вирішення для оперативної допомоги громадянам. Під час зустрічі сторони зосередили увагу на двох ключових блоках питань, які найчастіше турбують мешканців громади: спадкування земельних ділянок та соціальний захист військовослужбовців, зокрема оформлення особистих розпоряджень. Окремим і надзвичайно важливим питанням, яке винесли на обговорення учасники зустрічі, став механізм складання та реалізації особистого розпорядження військовослужбовця. Це нове[…Читати далі…]

Читати далі

ВАСИЛЬ САМОКИШ ВЗЯВ УЧАСТЬ В ОБЛАСНІЙ НАРАДІ З ПИТАНЬ ПІДГОТОВКИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Очільник району Василь САМОКИШ долучився до селекторної наради, основною темою якої стала підготовка закладів освіти до 2026/2027 навчального року та організації харчування учнів. Захід відбувся під керівництвом заступника голови Одеської обласної державної (військової) адміністрації Антона ШАЛИГАЙЛА. Участь у нараді також взяли керівники громад та представники профільних структурних підрозділів, відповідальних за реалізацію державної політики у сфері освіти та забезпечення належних умов для навчання дітей. Під час обговорення увагу було приділено стану готовності закладів загальної середньої освіти до початку нового навчального року. Йшлося про створення безпечного освітнього середовища та виконання вимог безпеки в умовах воєнного стану. Крім того, розглянули питання організації харчування учнів. Було наголошено на забезпеченні належної роботи харчоблоків, дотриманні санітарно-гігієнічних норм, забезпеченні якості продуктів харчування та ефективному використанні бюджетних коштів, спрямованих на харчування дітей. За підсумками наради визначено першочергові завдання для органів місцевої влади та освітянської спільноти, які спрямовані на забезпечення якісного та безпечного освітнього процесу в новому навчальному році.

Читати далі

КООРДИНАЦІЯ ЗАРАДИ БЕЗПЕКИ: У БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ

Голова (начальник) Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації Василь САМОКИШ 19 червня 2026 року взяв участь у засіданні круглого столу, що пройшов в окружній прокуратурі. Учасники заходу, зокрема керівник окружної прокуратури Олександр САРА, представники правоохоронних органів, ДСНС, очільники Білгород-Дністровської, Кароліно-Бугазької, Шабівської, Лиманської, Сергіївської та Тузлівської громад, асоціації баз відпочинку Будацької Коси обговорили актуальні питання щодо безпеки громадян, охорони життя та здоров’я людей під час літнього сезону на території Білгород-Дністровського району. Особливу увагу під час засідання приділили координації дій органів державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів та профільних служб щодо недопущення перебування громадян у місцях масового відпочинку на узбережжі, оскільки там діють обмеження та заборони на відвідування. Було наголошено, що відповідно до наказу командира Оперативно-тактичного угруповання «Одеса» та начальника Одеської обласної військової адміністрації від 11 червня 2026 року № 26/12, в Одеській області визначено перелік пляжних зон, на яких за умови дотримання встановлених вимог дозволено перебування громадян. Водночас на території Білгород-Дністровського району[…Читати далі…]

Читати далі

У ФОКУСІ – ЯКІСНЕ ТА БЕЗПЕЧНЕ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ: ВІДБУЛАСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА МОН

18 червня 2026 року відбулася всеукраїнська нарада, організована Міністерством освіти і науки України. Під час заходу обговорювалися актуальні питання забезпечення якісного та безпечного харчування учнів у закладах освіти, зокрема в умовах воєнного стану. До участі в нараді від Білгород-Дністровського району долучилися заступник голови районної державної адміністрації Максим БРИТКОВ, начальник відділу освіти, культури, спорту та охорони здоров’я Оксана БУРКОВСЬКА, а також представники територіальних громад району. Основну увагу учасники зосередили на реалізації державної політики щодо розширення програми безоплатного гарячого харчування для школярів. Зокрема, йшлося про підготовку закладів освіти стосовно організації з 1 вересня 2026 року безкоштовного харчування для учнів усіх класів. Під час наради були представлені практичні рекомендації щодо організації харчування в різних умовах, були розглянуті можливі шляхи вирішення проблем, пов’язаних із недостатньою пропускною спроможністю їдалень, особливостями організації освітнього процесу та необхідністю дотримання санітарних вимог.

Читати далі

Шановні фермери!

Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем фермера! Українська земля здавна славиться працьовитими та відданими своїй справі людьми. Саме завдяки вашій наполегливій праці, любові до рідної землі та невтомному прагненню до розвитку забезпечується продовольча безпека нашої держави, зміцнюється економіка громад і зберігаються славні хліборобські традиції. Сьогодні, в умовах повномасштабної війни, ваша праця набула особливого значення. Попри небезпеку, постійні виклики та труднощі, ви продовжуєте працювати, засівати поля, вирощувати врожаї та підтримувати країну. Ваша мужність, витримка та незламність заслуговують на глибоку повагу і щиру вдячність. Низький уклін усім, хто щодня дбає про українську землю, хто своєю працею годує людей, підтримує наших захисників і наближає Перемогу. Бажаю вам міцного здоров’я, добробуту, родинного затишку, щедрих врожаїв, сприятливої погоди та нових здобутків. Нехай кожен засіяний гектар приносить рясні плоди, а ваша праця буде гідно оцінена. Миру, злагоди та впевненості у завтрашньому дні! З найкращими побажаннями Голова (начальник) Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації Василь САМОКИШ

Читати далі

ВАСИЛЬ САМОКИШ: ЕФЕКТИВНА ВЗАЄМОДІЯ ВЛАДИ ТА ГРОМАД – ЗАПОРУКА РОЗВИТКУ РАЙОНУ

Голова Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації Василь САМОКИШ 18 червня 2026 року здійснив робочий виїзд  Татарбунарської міської територіальної громади. Під час робочих зустрічей було розглянуто низку важливих питань, спрямованих на підвищення якості надання адміністративних послуг, реалізацію державної ветеранської політики та виконання заходів мобілізаційної роботи. Одним із ключових питань став аналіз ефективності діяльності Центру надання адміністративних послуг Татарбунарської міської ради та Лиманської сільської ради. Учасники обговорили стан організації роботи ЦНАПів, забезпечення доступності адміністративних послуг для жителів громад, а також визначили першочергові кроки для усунення виявлених недоліків та покращення якості обслуговування населення. Крім того, особливу увагу було приділено реалізації державної ветеранської політики. Зокрема, обговорювалися заходи, спрямовані на підтримку ветеранів війни, членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України, військовополонених та безвісти зниклих військовослужбовців. У територіальних громадах триває робота із соціальної адаптації ветеранів, розвитку ветеранського спорту, створення безбар’єрного середовища та розширення можливостей для реабілітації й оздоровлення. Також триває опрацювання питання щодо створення сучасних ветеранських[…Читати далі…]

Читати далі

БІЛЬШЕ МАРШРУТІВ – КРАЩА ПІДГОТОВКА: У СЕРВІСНОМУ ЦЕНТРІ МВС БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКОГО ОНОВЛЕНО МАРШРУТИ ДЛЯ ПРАКТИЧНИХ ІСПИТІВ

Якісна підготовка майбутніх водіїв починається ще під час навчання та складання іспитів. Саме тому сервісні центри МВС постійно вдосконалюють процес перевірки практичних навичок керування транспортними засобами, роблячи його максимально об’єктивним, прозорим і наближеним до реальних дорожніх умов. У сервісному центрі МВС № 5143 у Білгороді-Дністровському оновили маршрути для складання практичних іспитів. Відтепер їх загальна кількість збільшилася з семи до дев’яти. Найбільше змін зазнали маршрути для категорії В, яка є найпопулярнішою серед кандидатів у водії. Кількість маршрутів для перевірки навичок керування легковими автомобілями збільшено з чотирьох до шести. До переліку додано нові маршрути, а також удосконалено наявні з урахуванням особливостей дорожньої інфраструктури міста та типових ситуацій, які можуть виникати під час руху. Оновлені маршрути охоплюють різні елементи дорожньої обстановки: перехрестя, ділянки з інтенсивним рухом, маневрування, зміну напрямку руху та інші дорожні ситуації. Це дає змогу екзаменаторам комплексно оцінити рівень підготовки кандидата, а майбутнім водіям – краще підготуватися до самостійної участі в[…Читати далі…]

Читати далі

ОГОЛОШЕННЯ про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля

Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності. «Експлуатація автозаправної станції ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СТБАРРЕЛ» за адресою: Одеська область, БілгородДністровський район, с. Салгани, вул. Шабська, 18-в 2. Суб’єкт господарювання ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “СТБАРРЕЛ” 46049508 Україна, 67806, Одеська обл., Одеський р-н, селище Авангард, вул.Ангарська, будинок 14-А 3. Уповноважений орган, який забезпечує проведення громадського обговорення Департамент екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації, вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107; ecolog@od.gov.ua (048) 728-35-05 Шевченко Наталія Ігорівна – начальник відділу оцінки впливу на довкілля, земельних ресурсів, біоресурсів та заповідної справи управління охорони та раціонального використання природних ресурсів 4. Процедура прийняття рішення про провадження планованої діяльності та орган, який розглядатиме результати оцінки впливу на довкілля Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами Департамент екології та[…Читати далі…]

Читати далі

БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКУ МІСЬКУ ТЕРИТОРІАЛЬНУ ГРОМАДУ ВКЛЮЧЕНО ДО ПЕРЕЛІКУ ТЕРИТОРІЙ МОЖЛИВИХ БОЙОВИХ ДІЙ: ПРАВОВІ НАСЛІДКИ ТА ЗНАЧЕННЯ ЦЬОГО РІШЕННЯ

Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 травня 2026 року № 987 «Про затвердження Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» Білгород-Дністровську міську територіальну громаду включено до Переліку територій можливих бойових дій. Наказ зареєстрований у Міністерстві юстиції України 01 червня 2026 року за № 782/46176 та набрав чинності 05 червня 2026 року. Формування та ведення такого Переліку здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2022 року № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією». ЩО ОЗНАЧАЄ ВКЛЮЧЕННЯ ГРОМАДИ ДО ПЕРЕЛІКУ Статус території можливих бойових дій є офіційно визначеною законодавством категорією, яка використовується державними органами під час реалізації низки правових, фінансових, соціальних та економічних механізмів підтримки територій, що перебувають під впливом воєнних ризиків. Відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1364, до територій можливих бойових дій[…Читати далі…]

Читати далі

ВІДДАВ ЖИТТЯ ЗА СВОБОДУ УКРАЇНИ: ШАБІВСЬКА ГРОМАДА ПОПРОЩАЄТЬСЯ ІЗ ЗЕМЛЯКОМ

З глибоким сумом повідомляємо, що 10 червня 2026 року, внаслідок авіаційного удару поблизу населеного пункту Високе Богодухівського району Харківської області, загинув наш земляк, вірний син України, солдат Стас Олегович ЛАБУНЕЦЬ. Захисник народився 4 жовтня 2001 року. Він мужньо виконав свій військовий обов’язок, залишаючись вірним Військовій присязі, захищаючи свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Його життя стало прикладом відданості Батьківщині, стійкості та справжнього патріотизму. У скорботі схиляємо голови перед світлою пам’яттю Героя, який віддав своє життя  за мирне майбутнє України та її народу. Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким, друзям і побратимам Героя. Розділяємо ваш біль і сумуємо разом з вами. Прощання із загиблим воїном відбудеться 19 червня 2026 року в селі Адамівка. Вічна пам’ять і слава Герою України!

Читати далі
Перейти до вмісту