БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ФІЛІЇ ДУ «ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ» В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Тренінг «Толерантність у нашому житті»

« Усі люди мають недолікихто більші, хто менші.

Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування

були б неможливими, якби не існувало

між нами взаємної терпимості»

Г. Гвіччардіні

Щороку 16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності (InternationalDayforTolerance). Саме цього дня 1995 року на 28-й Генеральній конференції ЮНЕСКО було одностайно прийнято Декларацію принципів толерантності. Під толерантністю в Декларації розуміється «повага, прийняття і правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів проявів людської індивідуальності». Декларація проголошує «визнання того, що люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним становищем, мовою, поведінкою і цінностями й мають право жити в світі і зберігати свою індивідуальність».

14 листопада 2023 року психологом Білгород-Дністровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області Оленою Чумак, спільно із спеціалістами Білгород-Дністровського міського центру соціальних служб Юлією Вороніною та Ольгою Взглядовою проведено тренінг на тему: «Толерантність у нашому житті», для засуджених осіб, міра покарання яких не пов’язана із позбавленням волі.

Мета заходу – показати клієнтам пробації важливість толерантності під час взаємодії з іншими, навчити розуміти і поважати один одного та попрактикуватися у вмінні толерантного спілкування. Адже толерантність є основою успіху в спілкуванні. Толерантна людина не розфарбовує світ двома кольорами — чорним і білим. Вона не акцентує увагу на розбіжностях між «своїми» та «чужими», а тому готова вислухати та зрозуміти думки інших. Толерантність – особистісна риса, яка є особливо важливою для тих осіб, що знаходяться в конфлікті із законом, оскільки допомагає сформувати відповідальне ставлення до вже скоєних правопорушень та їх наслідків й запобігає скоєнню нових.

        Під час заходу учасники за допомогою вправ сформували власні уявлення про толерантну людину, за допомогою анкети проаналізували наявні у себе загальновизнані риси толерантної особистості. Підсумовуючи, клієнти пробації поділилися враженнями та зробили висновки, що краще жити за принципами толерантності.

Перейти до вмісту