ЯК РОЗПІЗНАТИ ПРОБЛЕМИ З МЕНТАЛЬНИМ ЗДОРОВ’ЯМ У ДИТИНИ
Усвідомити, що психіка похитнулася, і вказати на це самому собі буває доволі складно. Та все ж ми помічаємо власну розгубленість чи бажання кричати й трощити все навколо через якусь дрібницю. Ми розуміємо, що щось не так, бо ми — дорослі.
Тепер уявіть дитину, яка отримує той самий спектр емоцій, але не розуміє, що це і що з цим робити. Вона нервує, дратується, погано спить, втрачає апетит, а батьки нерідко списують це на чергову вікову кризу або невиспаність. Та зволікати не варто.
Педіатриня Юлія Крушельницька радить пильнувати малечу щодня і щогодини, адже симптоми, на які треба звернути увагу, дуже прості. Це не говорить, що за перших сліз треба бити на сполох — з легкою застудою ніхто не кладе дитину в лікарню, але й пневмонію чаєм вдома не лікують. Так само і з ментальним здоров’ям: іноді можуть допомогти тато з мамою, а іноді — лише спеціалісти.
У цьому дописі говоримо про те, як знайти цю тонку межу
![](https://izmail-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/378124229_639969944940747_3064861998911741153_n-1024x1024.jpg)
![](https://izmail-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/376756924_639969931607415_4170355326540333148_n-1024x1024.jpg)
![](https://izmail-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/376280562_639969928274082_4420211844617679058_n-1024x1024.jpg)
![](https://izmail-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/376288991_639969914940750_1309936977531653437_n-1024x1024.jpg)
![](https://izmail-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/376236338_639969918274083_6380586372145690869_n-1024x1024.jpg)
![](https://izmail-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/376690582_639969891607419_4477501655006350124_n-1024x1024.jpg)