Урядовий комітет ухвалив проект Річної національної програми під егідою Комісії Україна — НАТО на 2022 рік

8 лютого Урядовий комітет з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва, культури, молоді, спорту та інформаційної політики ухвалив рішення про схвалення проекту Річної національної програми під егідою Комісії Україна — НАТО на 2022 рік (далі – РНП-2022).

«РНП – дороговказ успішної реалізації євроатлантичних прагнень України. Цьогорічна Програма підготовлена за участі понад 80 органів державної влади та значно більше сконцентрована на ключових реформах. Це дозволить системно рухатися до рівня відповідності критеріям членства в Альянсі, а також сприятиме розв’язанню багатьох соціально-економічних та безпекових питань України», – зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

РНП-2022, зокрема, зосереджується на:

  • активізації реформ в Україні, зокрема щодо боротьби з корупцією, посилення верховенства права, демократичного цивільного контролю над сектором безпеки й оборони;
  • забезпеченні взаємосумісності інститутів безпеки й оборони України з Альянсом;
  • індивідуальному та/або спільному з НАТО внеску України в безпеку Чорноморського регіону;
  • адаптації сектору безпеки й оборони України до норм і принципів НАТО, зокрема створення національної системи стійкості та реформування оборонної промисловості;
  • поглибленні взаємодії з НАТО в межах статусу партнера з розширеними можливостями, який Україна отримала у 2020 році;
  • гармонізації українського законодавства із законодавством держав – членів НАТО у сфері безпеки й оборони;
  • забезпеченні рівних прав та можливостей жінок і чоловіків сектору безпеки й оборони України;
  • підвищенні рівня професійної компетентності держслужбовців, що працюють на реалізацію Україною євроатлантичного курсу.

РНП-2022, як і попередня РНП-2021, – «людиноцентрична»: основна увага державної політики в межах євроатлантичної інтеграції спрямована на забезпечення безпеки й добробуту людини як ключового суб’єкту національної безпеки.

Документ розроблено на основі сучасної світової методології «Управління, орієнтоване на результат», яку використовують держави-члени НАТО та багато міжнародних організацій при розробці документів стратегічного характеру.

Після схвалення Урядом проект РНП-2022 буде передано на розгляд Президенту України.

Довідково

Річна національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО на 2022 рік – це ключовий інструмент досягнення Україною необхідних критеріїв членства в НАТО. Структура РНП відповідає структурі Плану дій щодо членства в НАТО, де перелічені стратегічні цілі, зміст, завдання та заходи за напрямами: політичні та економічні питання, оборонні та військові питання, питання ресурсів, питання безпеки, правові питання.

Перейти до вмісту