71% ЄВРОПЕЙЦІВ ВВАЖАЮТЬ, ЩО УКРАЇНА Є ЧАСТИНОЮ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СІМ’Ї

Опубліковане сьогодні опитування Flash Eurobarometer, проведене у всіх державах-членах ЄС, показує широкий консенсус серед громадян ЄС, котрі підтримують реакцію ЄС на вторгнення Росії в Україну. 

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Більшість європейців вважають, що від початку війни ЄС виявив солідарність (79%) і був об’єднаним (63%) та швидким (58%) у своїй реакції.

Респонденти висловлюються за непохитну підтримку України та її народу. Зокрема, понад дев’ять з десяти опитаних (93%) схвалюють надання гуманітарної допомоги постраждалим від війни людям. 88% європейців схвалюють ідею запросити до ЄС людей, які рятуються від війни. 80% схвалюють надану Україні фінансову підтримку. 66% згодні з тим, що «Україна повинна приєднатися до ЄС, коли вона буде готова», 71% вважають, що Україна є частиною європейської сім’ї, а 89% відчувають співчуття до українців.

Підтримка санкцій, запроваджених проти Росії після військового нападу на Україну, також є дуже високою. Переважна більшість європейців (80%) схвалюють економічні санкції проти Росії. 79% європейців схвалюють санкції проти російських олігархів, щоб змусити російську політичну еліту, відповідальну за вторгнення, зазнати очевидних економічних та політичних втрат.

Дві третини європейців (67%) схвалюють те, що ЄС фінансує закупівлю та постачання військової техніки в Україну. Крім того, 75% вважають, що війна в Україні доводить наступне: «Нам потрібна більша військова співпраця всередині ЄС».

Дослідження також засвідчує широку підтримку дій ЄС у сфері енергетики, спрямованих на позбавлення від залежності від російського викопного палива. Існує широкий консенсус щодо наповнення сховищ газу в ЄС, аби уникнути ризиків дефіциту на наступну зиму (86%), щодо вжиття ЄС заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності будівель, транспорту і товарів (85%), а також стосовно того, що війна в Україні робить нагальнішим інвестування у відновлювані джерела енергії (84%). 90% європейців погоджуються, що на європейському рівні повинні вживатися заходи, спрямовані на обмеження для споживачів та підприємств наслідків зростання цін на енергоносії. 86% європейських респондентів вважають, що зростання цін на енергоносії суттєво впливає на їхню купівельну спроможність.

Перейти до вмісту