ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ У ТРИВОЖНІЙ СИТУАЦІЇ: ПОРАДИ САЙТУ «ДОВІДНИК БЕЗБАР’ЄРНОСТІ»

Під час війни діти потребують особливого піклування, адже відчувають тривогу, паніку та страх дорослих. Експерти проєкту «Довідник безбар’єрності» розробили довідкові матеріали на основі рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України, що допоможуть мінімізувати негативний вплив на психіку дітей.

Поради для батьків:

  1. Говоріть із дитиною про те, що вона відчуває, обговорюйте емоції. 

Поясніть, що страх перед невідомим – це нормально. Можна спілкуватися різними способами: вербально, малюнками або в ігровій формі.

  1. Будьте поруч. 

Дитина повинна відчувати підтримку. Якщо вас охоплює паніка, то згадайте, що поруч дитина, яка не може оцінити ситуацію. Намагайтеся опанувати себе.

  1. Обговоріть можливий план дій і поінформуйте про нього дитину. 

Поясніть, чому важливо дотримуватися ваших рекомендацій. Для цього можна використовувати такі фрази: «Так ми будемо в безпеці», «Так я буду спокійним за тебе» тощо.

  1. Зробіть щось разом.

Спробуйте почитати чи послухати книги, помалювати, поспівати. У спільній діяльності дитина відчуватиме підтримку.

  1. Контролюйте себе.

Самоконтроль допоможе критично мислити, оцінювати ситуацію та вгамовувати паніку.

Пам’ятайте, що в дитини має бути особиста «тривожна валізка» з контактами родичів і знайомих, занотованими медичними даними (група крові, можливі алергічні реакції та стан здоров’я). Одяг малюка має бути підписаним.

Більше корисної інформації для родин із дітьми, людей з інвалідністю, людей старшого віку та їхніх близьких шукайте в розділі «У воєнний час» на сайті «Довідник безбар’єрності», створеному за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської.

Нагадаємо, курс підвищення кваліфікації «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час і після завершення воєнних дій» прослухали понад 7 тис. освітян.

Перейти до вмісту