Як діяти звичайному громадянину у надзвичайній ситуації воєнного характеру, в умовах збройного конфлікту

У цей неспокійний час до загроз потрапити громадянину у надзвичайну ситуацію природного чи техногенного характеру додалася реальна загроза потрапити до зони дії надзвичайної ситуації воєнного характеру.

Як діяти в цих умовах, щоб уберегти себе та близьких у цій обстановці?

Як поводитися, якщо ви потрапили під обстріл?

При артилерійському обстрілі можна сховатися в таких місцях:

– у спеціально побудованих сховищах (вони мають надійні перекриття, обладнані системою вентиляції та мають не менше двох аварійних виходів), у нашому місті таких сховищ у зоні житлової забудови немає, вони є лише на підприємствах, які продовжують свою діяльність у воєнний час для укриття працюючої зміни ;

– у будь-якій канаві, траншеї чи ямі, вздовж високого бордюру, фундаменту огорожі;

– у підвалі одноповерхового будинку;  

– у ямах-воронках, що залишилися після обстрілів або авіаударів;

– у крайньому випадку, у під’їздах та підвалах багатоповерхових будинків, проте тут виникає загроза опинитися під завалами зруйнованої будівлі.

Важливо: будь-яке підвальне приміщення може бути найпростішим укриттям. Це підвал Вашого приватного будинку чи підвал багатоповерхової будівлі. Якщо обстріл вже почав вибігати з приміщення не можна, Ви потрапите під уламки. Необхідно лягти на підлогу біля капітальної стіни будь-якого внутрішнього приміщення Вашої квартири на відстані від вікон та дочекатися припинення вогню.

Не рекомендується ховатися:

– під стінами будинків і магазинів – можна отримати поразку осколками скла, штукатурки та шиферу, вони можуть бути небезпечні також як і осколки снарядів, взагалі треба ховатися не ближче 30-50 метрів від будівель та споруд;

– під різною технікою (автобусами, вантажівками);

– у водоймах, фонтанах – від розриву у воді можливий гідроудар і як наслідок – важка контузія;

– у парковій зоні – можливе спрацьовування підривника снаряда або мінометної міни від гілок і стовбурів дерев і як наслідок ураження уламками великої площі від розриву боєприпасу над землею.

У самому несприятливому випадку – коли поряд укриття немає потрібно лягти на землю, закрити голову руками. Як правило, більшість боєприпасів з ударним підривником спрацьовують при ударі оґрунті уламки розлітаються не нижче 50 см над поверхнею.

Також під час обстрілу необхідно відкрити рота, щоб не отримати контузію при близькому розриві.

Після припинення обстрілу не можна чіпати уламки та будь-які незнайомі предмети, боєприпаси могли не розірватися та детонують від дотику.

Бережіть себе та рідних.

Перейти до вмісту