Українська делегація завершила підготовку до скринінгової зустрічі з ЄС щодо Митного Союзу
У середу, 2 квітня під головуванням Віцепремʼєрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерки юстиції Ольги Стефанішиної відбулась фінальна нарада щодо підготовки до двосторонніх зустрічей України та Європейської Комісії за переговорним розділом 29 «Митний Союз».
Участь взяли Заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, Начальник Управління європейської та євроатлантичної інтеграції Міністерства фінансів України Дмитро Манцуров, Директор Департаменту митної політики Міністерства фінансів Олександр Москаленко та Заступник Голови Державної митної служби України Владислав Суворов. До наради доєднався також Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України Олександр Ільков.
Учасники поінформували про стан підготовки матеріалів до двосторонньої скринінгової зустрічі за відповідним переговорним розділом.
«Після вступу до Європейського Союзу, Україна стане частиною Східного кордону ЄС. Ми маємо поставитись до підготовки з усією відповідальністю та продемонструвати спроможність виконувати свої зобовʼязання у повній мірі. Рада відзначити високий рівень підготовки команди до двосторонньої зустрічі та готовність далі динамічно виконувати поставлені перед нами завдання для наближення нашої незмінної мети – членства в ЄС», – зазначила Віцепремʼєр-міністерка.
Двосторонні зустрічі України та Європейської Комісії у межах скринінгу за Розділом 29 «Митний Союз» заплановані на 10-11 квітня 2025 року. У межах сесії, українська делегація представить прогрес у наближенні національного законодавства до права ЄС за такими напрямками:
Національна митна служба та національні можливості;
Співпраця та комунікація;
Загальні засади митного законодавства;
Обов’язки та права осіб щодо митного законодавства;
Управління ризиками та митний контроль;
Фактори, на основі яких застосовуються заходи щодо товарів (тариф, походження, вартість);
Митний борг та гарантії;
Ввезення товарів на митну територію;
Поміщення товарів у митний режим;
Митні процедури при імпорті;
Спеціальні митні процедури;
Вивезення товарів за межі митної території;
Митне забезпечення дотримання законодавства з питань немитної справи;
Взаємна адміністративна допомога (MAA) у митних справах;
Антикорупційні заходи.
Акти права ЄС у сфері митниці складаються майже виключно із законодавства, яке є обов’язковим для виконання державами-членами. Це зокрема включає Митний кодекс ЄС та імплементаційні положення, спільний митний тариф і положення про тарифну класифікацію, звільнення від сплати мита, призупинення сплати мита і певні тарифні квоти та інші. Держави-члени мають забезпечити наявність необхідних спроможностей для імплементації та правозастосування, включаючи зв’язок з відповідними комп’ютеризованими митними системами ЄС.
