СТАН ГОТОВНОСТІ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ДО КОНТРАКТУВАННЯ З НАЦІОНАЛЬНОЮ СЛУЖБОЮ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ ОБГОВОРИЛИ НА АПАРАТНІЙ НАРАДІ В ОДЕСЬКІЙ ОДА

До 19 січня триває подача пропозицій на контрактування закладів охорони здоров’я з Національною службою здоров’я для надання медичних послуг населенню на 2022 рік. Національна служба здоров’я здійснює стратегічні закупівлі медичних послуг в обсязі Програми медичних гарантій, що визначається на кожний рік. Це вже третя програма медичних гарантій. Про це сьогодні, в ході апаратної наради, яку провів голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, доповів Директор південного міжрегіонального департаменту Нацслужби здоров’я Самофалов.

«Бюджет Програми медичних гарантій-2022 збільшено на 33,8 млрд грн порівняно з 2021 роком. Передбачено понад 26 млрд грн на первинну медичну допомогу, що на 6 млрд більше ніж у 2021 році. На лікування пріоритетних серцево-судинних захворювань, зокрема інфарктів та інсультів, передбачено 4,8 млрд грн. На відшкодування інсулінів та лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» у наступному році заплановано 4,6 млрд грн» – зазначив Директор південного міжрегіонального департаменту Нацслужби здоров’я Дмитро Самофалов.

За його інформацією цього року, для того щоб законтрактувати всі заклади охорони здоров’я з 1 січня, було використано механізм подання пропозицій в три етапи: на першому етапі заклади охорони здоров’я подавали необхідні дозвільні документи (ліцензія на господарську діяльність з медичної практики, висновок про доступність приміщень, ліцензія з господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, використання та знищення наркотичних засобів). З 24 листопада минулого було розпочато прийняття звернень від лікарень (другий етап), а після публікації постанови Кабінету міністрів України – третій етап, підтвердження пропозицій та формування договорів між лікарнею та Нацслужбою здоров’я.

«В постанові щодо реалізації Програми медичних гарантій на 2022 рік є певні важливі зміни. Так З 1 липня 2022 року Національна служба здоров’я України не буде одночасно укладати договори з медзакладами на пакети, які передбачають стаціонарне лікування та на первинну медичну допомогу. Відтепер заклади повинні будуть обирати, на які з цих пакетів послуг укладати договір і розділяти послуги первинної та спеціалізованої медичної допомоги. Ті ж медзаклади, які вже мають таке об’єднання послуг, повинні будуть розділити їх. Крім того для високотехнологічної медичної допомоги будуть виставленні певні обмеження щодо мінімальної кількості медичних послуг. Якщо лікарня пролікувала меншу кількість пацієнтів за 2021 рік, Нацслужба здоров’я не буде укладати з такими закладами договір по цім пакетам.  Так по Одеській області втратять пакети по пологах певний перелік лікарень, які прийняли менше 100 пологів за 2021 рік. Серед них КНП «Саратська центральна лікарня», КНП «Старокозацька районна лікарня», КНП «Тарутинська центральна лікарня», КНП «Іванівська багатопрофільна лікарня», КНП «Великомихайлівська багатопрофільна лікарня» – сказав Дмитро Самофалов.

Програмою медичних гарантій на 2022-й рік на первинну медичну допомогу передбачено 26 млрд грн. Загальний обсяг запланованого фінансування за цими напрямками у 1,5 рази перевищує аналогічні показники 2021-го року.

«На разі по Одеській області подано 725 пропозицій від 137-ми закладів охорони здоров’я, з них підтверджено 667 пакетів для 114-ти надавачів. Основними пакетами, що підтверджено, є: медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах (поліклініках); стаціонарна допомога без хірургічних втручання; хірургічні втручання дорослим та дітям; медична допомога при гострому інсульті та інфаркті; медична допомога при пологах; лікування методом гемодіалізу в амбулаторних умовах; проведення хіміотерапії та рентгенотерапії; стаціонарна медична допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Вже розпочато третій етап кампанії з підписання договорів між закладами охорони здоров’я та НСЗУ, що триватиме до 19-го  січня цього року. Паралельно з цим йде процес розгляду та підтвердження, після чого до кінця січня договори буде остаточно сформовано та підписано. В особливому фокусі – пріоритетні напрями стаціонарного лікування, зокрема, інсульти, інфаркти та онкологія. Загалом по Одеській області на 2022-й рік заплановано фінансування закладів первинної та спеціалізованої медичної допомоги в обсязі 6,6 млрд грн», – додав директор Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Дмитро Самофалов.

Перейти до вмісту