«Мій чоловік дуже любить свій автомобіль. І коли після отриманого поранення зміг ходити та повернувся додому, то перше що сказав: ти не ображайся, але я так сумував за своєю машиною. Можна я з нею побуду?»

Про те, як змінюються військові після повернення з фронту та чому до подібних прохань треба ставитися з розумінням, дружина ветерана Тетяна Пономарь розповідає у новому освітньому серіалі «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» на платформі Дія.Освіта.

🎥 Освітній серіал є продовженням однойменного розділу «Довідника безбар’єрності» (https://bf.in.ua) – гіда з коректної комунікації, створеного за ініціативою першої леді Олена Зеленська.

Героями серіалу стали люди з бойовим досвідом і члени їхніх родин, які діляться різними життєвими ситуаціями. А запрошені українські експерти пояснюють, як правильно у подібних випадках вчиняти та які помилки у комунікації та взаємодії можуть спричинити дискомфорт.

💬 «Чоловік отримав опіки, досить тяжкі травми. Були проблеми зі сном, особливо в перший місяць. Однієї ночі у шпиталі він накрився ковдрою і стався флешбек тієї ситуації, коли він отримав поранення. Після цього я запропонувала чоловіку зустрітися з психологом. І він прислухався та погодився. Бо протягом двох років, що він був на фронті, ми завжди ділилися думками та почуттями. І зараз наші стосунки стали ще ближчими, теплішими, ріднішими, ніжнішими. Після пережитого ми цінуємо кожну хвилину, проведену разом», – говорить Тетяна Пономарь.

👉 Також упродовж 11 серій глядачі дізнаються, чому краще бути активним слухачем, ніж ставити неприйнятні запитання, що може вирізняти людину з бойовим досвідом, які стани та реакції вона може переживати та як на них реагувати.

Окремі епізоди присвячені особистим кордонам і коректній комунікації з військовими, які пережили полон або отримали інвалідність.

Корисною буде інформація і для роботодавців та громад, які одними з перших зустрічають захисників і захисниць.

💬 «Перший крок у встановленні добрих та дружніх стосунків з будь-якою людиною – це повага. А ветераном може виявитися кожна людина, яка стоїть поруч з нами на зупинці, в черзі в магазині або п’є каву за сусіднім столиком у кав’ярні. Ветерани не завжди носять форму. І не завжди ті, хто поводиться дещо незвично, виявляються ветеранами. У всіх нас тепер є досвід війни», – зазначила одна з експерток серіалу, очільниця Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців Наталія Умеренкова.

🎥 Освітній серіал створено за ініціативи Міністерство цифрової трансформації України у межах тематичної хвилі «Досвід ветеранів вартий поваги» комунікаційної кампанії Ти як? Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олени Зеленської за підтримки Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, громадської організації Безбар’єрність та компанії Visa – учасниці спільноти «Бізнес без бар’єрів» для платформи «Дія.Освіта».

Дивитися серіал 📲https://osvita.diia.gov.ua/…/people-with-war-experience…

#тияк

#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree

ДОВІДНИК БЕЗБАР’ЄРНОСТІ

Інформація для громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях

ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Категорії

Категорії  Обрати категорію  Covid-19  Актуально  архів  Без категорії  бюджет  велике будівництво  Громадська рада  громадське обговорення  економіка  Інформація центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки  Новини  Оголошення  освіта  охорона здоров’я  сільське господарство  соціальний захист населення  цивільний захист 

Copyright © 2024 Ізмаїльська районна державна адміністрація. Розробка: КП “Інформаційно-аналітичний центр.”

Перейти до вмісту