ДО 01 ГРУДНЯ 2024 РОКУ СЛІД ПОДАТИ ДО ТЦК НОВІ СПИСКИ ДОПРИЗОВНИКІВ ЗА 2024 РІК

💁🏻‍♂️ Чи на всіх роботодавців поширюється обов’язок та за якою формою потрібно подавати список у 2024 році – розбираємося у цьому дописі.

☝🏻 Як відомо, призов в Україні можливий з 18 років. Так, нині можуть мобілізувати чоловіків віком від 25 років, проте ті, кому вже виповнилося 18, можуть підписати контракт і воювати добровільно. Сімнадцятирічні ще не воюють, але вже підлягають військовому обліку. Тому, якщо вони вже працюють, роботодавці мають повідомляти про них ТЦК та СП.

❗️ ДО ПРИЗОВНИХ ДІЛЬНИЦЬ ЩОРОКУ ПРОТЯГОМ СІЧНЯ – БЕРЕЗНЯ ПРИПИСУЮТЬСЯ ДОПРИЗОВНИКИ, ЯКИМ У РІК ПРИПИСКИ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 17 РОКІВ ❗️

(частина 3 статті 14 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»)

Тобто у 2024 році до цього списку потрібно включити працівників, яким у 2025 році виповнюється 17 років, це особи 2008 року народження ☝🏻

Приписка проводиться ТЦК та СП за місцем проживання, отже роботодавці мають повідомити ТЦК у грудні про таких працівників, подавши відповідний список, аби ТЦК міг приписати цих осіб до призовних дільниць.

❗️ ВАЖЛИВО ❗️

У 2024 році доведеться зазначити в цьому списку і працівників старшого віку, які досі не перебувають на обліку у ТЦК та СП.

❗️ Чи повинні подавати списки ФОП-роботодавці?

НІ, вони списки не подають. Ведення військового обліку фізособою-підприємцем чинним законодавством не передбачено. Міноборони, спираючись на частину 5 статті 34 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», підкреслює, що ведення персонального обліку призовників і військовозобов’язаних за місцем їх роботи або навчання покладається в тому числі й на громадян-підприємців та інших самозайнятих осіб.

❓ Чи ведеться військовий облік фізосіб, з якими укладено договір цивільно-правового характеру?

НІ, військовий облік громадян, з якими укладено договір цивільно-правового характеру, не ведеться, адже це обов’язок роботодавця, яким сторона договору цивільно-правового характеру не є (бо договір цивільно-правового характеру не регулюється КЗпП України).

📝 ПОВІДОМЛЕННЯ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ У ВИГЛЯДІ СПИСКУ та регулюється Порядком організації та проведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, де у додатку 6 затверджена форма такого списку. Цього року форма трохи зазнала змін, але несуттєвих

❗️❗️❗️ Якщо допризовників у вас серед найманого персоналу немає, – ці списки подавати до 1 грудня вам не потрібно. Пустий бланк не подається, такого обов’язку немає!

У разі відсутності на підприємстві згаданої категорії працівників підприємство МОЖЕ ПОВІДОМИТИ відповідний ТЦК про їх відсутність листом у довільній формі. ЦЕ ТЕЖ НЕ ОБОВ’ЯЗОК, але для налагодження із ТЦК добрих стосунків можна це зробити.

❗️❗️❗️ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕПОДАННЯ СПИСКУ – штраф від 34000 до 59500 грн за статтею 210-1 КУпАП. Трохи про обов’язки роботодавців 👇🏻

РОБОТОДАВЦЯМ ПРИГОТУВАТИСЯ ДО ШТРАФІВ, а ЧОЛОВІКАМ – ДО МОБІЛІЗАЦІЇ

(враховуйте, що сума штрафу змінилася)

Возможно, это изображение 1 человек и текст

Нравится

Комментировать

Отправить

Поделиться

Перейти до вмісту