БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ФІЛІЇ ДУ «ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ» В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ
Як зберегти ментальне здоров’я?
В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» та до Всесвітнього дня здоров’я відбулася зустріч персоналу Білгород-Дністровського районного відділу філії Державної установи “Центр пробації” в Одеській області з фахівцем із громадського здоров’я Нелею Бідюк Б-Дністровський РВП ДУ “Одеський ОЦКПХ МОЗ України”
Зустріч відбулась в форматі інтерактивної бесіди.
Психічне та фізичне здоров’я є рівноцінно важливими складовими загального здоров’я людини. Психічні захворювання (особливо депресія) підвищують ризик виникнення багатьох видів фізичних проблем зі здоров’ям: інсульту, діабету, захворювань серця.
Одним з найвагоміших чинників, який руйнує психічне здоров’я є стрес.
Стрес – це захисна реакція організму на зовнішні подразники, зміну соціального середовища чи травматичні події. Чому саме захисна? Завдяки відчуттю стресу наш організм здатен адаптуватися до змін та долати певні складнощі, до того ж в умовах стресу людина здатна залучити резерви свого потенціалу.
Але в цьому випадку ми говоримо про так званий «хороший стрес», який допомагає нам. Наші повсякденні хвилювання, про роботу чи стосунки, де є певна ситуація, яка спричиняє тривожні відчуття, призводять до еустресу (хорошого стресу), а от якщо ми знаходимося в деструктивних стосунках з партнером чи в нездоровій психологічній атмосфері на роботі, то тут вже йдеться про хронічний стрес.
Навчитися керувати стресом та покращити свій стан людина може як з допомогою спеціаліста (сімейного лікаря, психолога, психотерапевта) так і додатково зробити самостійні кроки.
Варто усвідомлювати, що відповідальність за своє життя кожен несе самостійно, а отже робити кроки для подолання стресу ми маємо власноруч.