#Тияк Травми дитинства: що це і як вони можуть позначитися на дорослому житті?
В умовах війни маємо особливо дбати про дитячу психіку. Неважливо, що саме пережила дитина: евакуацію, постріли чи звуки сирен — усе це для неї може стати травматичним досвідом. Дистанційне навчання чи новий колектив — речі, які раніше здавалися нормою, зараз мають неабиякий вплив.
За словами психотерапевтки Вікторії Горбунової, фахівці умовно ділять такий досвіт на дві категорії — на травми з великої «Т» і травми з малої «т». Одні здаються більш серйозними, інші — простішими. Але усі можуть відбиватися на майбутньому людини. Коли вже роки потому вона згадуватиме ті чи інші події дитинства, мозок може повертати відчуття тіла та настрій з конкретної ситуації.
Чи є це вироком на все життя? Ні. І про це говоримо у сьогоднішньому пості.
#Тияк
Комунікаційна кампанія «Ти як?» є одним із ключових «пазлів» Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка впроваджується в Україні за ініціативою Першої леді Олени Зеленської.
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/383353837_256395137392465_2483761367025854369_n-1024x1024.jpg)
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/382466777_256395124059133_7453986451792657394_n-—-kopyya-1024x1024.jpg)
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/383508594_256394894059156_7432043646259571532_n-1024x1024.jpg)
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/383839562_256394860725826_449098366131808526_n-1024x1024.jpg)
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/383516521_256394950725817_9032471574841257491_n-1024x1024.jpg)
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/382413020_256394577392521_7682440409873399559_n-—-kopyya-1-1024x1024.jpg)
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/384748684_256394597392519_638061065304770469_n-1024x1024.jpg)