Альбом безбар’єрних рішень – готовий зручний інструмент для втілення безбар’єрності у просторах навколо.
Разом із безбар’єрними рішеннями – тими, які будуть зручними для усіх користувачів, Альбом описує і бар’єрні – ті, які роблять простір недоступним або навіть можуть бути небезпечними. Наприклад
Якщо над входом у під’їзд будинку немає навісу або ж він замалий, то в негоду поверхня біля дверей буде слизькою.
Важкі залізні двері складно відчиняти і не завжди можна втримати. Якщо такі двері мають автодотягувач (без можливості фіксації), ними незручно користуватися людині на кріслі колісному, з милицями, батькам із дитячим візочком, дітям, людям літнього віку. Високі пороги – ще один бар’єр.
Недостатнє освітлення на подвір’ї та в під’їздах робить простір небезпечним для людей з порушеннями зору.
Занадто яскраве чи тьмяне освітлення або перебої з ним (мерехтіння, потріскування) можуть викликати сенсорне перевантаження у дітей та дорослих з аутизмом чи іншими нейровідмінностями.
Більше прикладів того, як не варто робити, аби не множити бар’єри – у Альбомі безбар’єрних рішень https://bbu.org.ua/pershii-rozdil-albomu-bezbar-iernih…
Альбом безбар’єрних рішень створено в межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів». Проєкт реалізовано Безбар’єрність спільно з Мінрегіон у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія GIZ Ukraine за фінансування Урядів Німеччини (Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew) та Швейцарії (Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні). Розробник Альбому – урбан-бюро Big City Lab.
#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree
![Возможно, это графический образ (1 человек и текст)](https://scontent-iev1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/352108704_593998466174928_3633533058606126785_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=zCPmeGwkqTcAX_TFOG_&_nc_ht=scontent-iev1-1.xx&oh=00_AfDFh4lBtdxyIvhgkPnOxdrUVtGJl8BUnKGZoaq072R_hg&oe=648C5B2F)
Все реакции:
2121