ЯК ПОБОРОТИ ДЕПРЕСІЮ, АПАТІЮ, СМУТОК І СИНДРОМ «ВІДКЛАДЕНОГО ЖИТТЯ», ЗНАЙТИ РЕСУРС ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ І НАПОВНИТИСЯ ПОЗИТИВОМ?

Адже ми перебуваємо у стані підвищеного стресового напруження, кризових обставин. Ми не помічаємо, але вплив на наше ментальне здоров’я відбувається щодня. І ми можемо опинитись у стресовій пастці самі, а заразом втягнути в неї і тих, хто поруч.

💬 «Ніби малопомітні спочатку прояви: просто роздратованість, тривожність, поганий сон або втрата апетиту. Вони мають властивість поступово нарощуватися, їхній спектр може збільшуватися, і з часом це впливатиме на якість життя людини, на її самопочуття, потім впливатиме на стосунки і зрештою – на її можливість працювати», – сказала у прямому ефірі на сторінці Безбар’єрність Яніна Омельченко, кандидатка психологічних наук, завідувачка лабораторії консультативної психології та психотерапії Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України.

Чи можливо відчувати рівновагу, коли навколо постійні загрози і нема опори під ногами?

Час нелегкий, кризовий, але навіть у цих умовах можна навчитися жити повноцінно і отримувати ресурс від приємних моментів для того, щоб наповнюватися та берегти психоемоційний баланс. Для цього є прості вправи, наприклад:

🔤 На кожну літеру алфавіту можна знайти джерело ресурсу, яке вас наповнюватиме. Наприклад, П – прогулянка, М – малювання тощо

🗓 Щовечора складати список приємних вражень, отриманих протягом дня

❣️ Дякувати дню за хороше і зберігати у пам’яті моменти щастя

І ще одна корисна порада! 💧 Пийте більше рідини – вода виводить з організму надлишки адреналіну, який генерується під час стресового напруження.

Цикл ефірів з фахівцями (bit.ly/3ZwHUax) відбувається в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олена Зеленська. Спеціальна сторінка програми 📲https://howareu.com

👉🏼 Більше порад щодо самопідтримки та піклування про ментальне здоров’я людей поруч – bf.in.ua/turbota

#тияк#mentalhealth#психічнездоровя

#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree

Перейти до вмісту