У КОЖНОЇ ДИТИНИ ПОВИННО БУТИ СВЯТО

Новий рік – це пора чудес для великих і маленьких, і кожен вірить, що диво станеться саме з ним! Білгород-Дністровська районна державна (військова) адміністрація протягом трьох років запроваджує Новорічну акцію з метою привітання дітей загиблих Захисниць та Захисників України, які полягли захищаючи нашу державу, цей рік не став винятком, наразі діє Благодійна акція «Стань чарівником Нового року. Зігрій теплом дитячі серця». Так, до привітань дітей загиблих Захисників України доєдналося Білгород-Дністровське міжрайонне управління водного господарства.  Преставниками установи сім҆ ї загиблого надано матеріальну допомогу та новорічні солодкі подарунки для двох неповнолітніх дітей.

Читати далі

КОРИДОР ШАНИ ДЛЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ – БИСТРИКИ АНДРІЯ ОЛЕКСАНДРОВИЧА

В Сергіївську селищну громаду знову прилетіла чорним круком трагічна, нестерпно болюча звістка. під час виконання бойового завдання біля н.п. Суджа, Курської області, російської федерації, 03.12.2024 року загинув старший солдат БИСТРИКА Андрій Олександрович (08.02.1977 р.н.). Він до останньої хвилини свого життя залишався вірним військовій присязі та українському народу, захищаючи територіальну цілісність, недоторканість та незалежність України, неодноразово проявляв стійкість і мужність в боях за нашу Батьківщину. Низько вклоняючись рідним Андрія БИСТРИКИ, Білгород-Дністровська районна державна (військова) адміністрація висловлює щирі співчуття родині загиблого. Найвищою нагородою тих, хто уцілів, –  є життя, а для загиблих – пам’ять. Вічна пам’ять і слава Герою!

Читати далі

Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Тетяна (ім’я змінене), яка працювала прибиральницею в одному із навчальних закладів Одеської області звернулася до Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці. У минулому році, жінка під час виконання свої посадових обов’язків, отримала травму правої руки. Адміністрація школи вирішила приховати даний нещасний випадок, відмовивши жінці у проведені розслідування згідно вимог чинного законодавства та пообіцявши Тетяні грошову допомогу на лікування. Працівниця спочатку погодилася, але травма виявилася тяжкого ступеня і потребувала тривалого лікування. Тоді жінка і звернулася до Південного міжрегіонального управління із заявою щодо прихованого нещасного випадку на виробництві. Фахівцем міжрегіонального управління було проведено превентивний захід у навчальному закладі та роз’яснено роботодавцю щодо його відповідальності за вчинення протиправних дій, після чого в закладі таки проведено розслідування та складено відповідний акт. Тетяна отримала всі належні їй виплати на відшкодування щодо заподіяної травми.

Читати далі

Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Турбота про ментальне здоров’я важлива для підтримки здорових стосунків із собою. У період війни та післявоєнний час це допоможе чітко мислити, реагувати та запобігти розвитку проблем. Декілька дієвих порад, як співробітники можуть подбати про свій психо-емоційний стан: Баланс: розподіліть час між роботою, хобі та відпочинком та на-магайтеся дотримуватися балансу. Управління стресом: використовуйте техніки самодопомоги та са-морегуляції, медитації або йоги для зняття напруги. Професійна допомога: звертайтеся за підтримкою до фахівців з психічного здоров’я (психолога, лікаря, психотерапевта). Міжособистісні взаємозв’язки: приділяйте достатньо часу стосун-кам з родиною, друзями, близькими для вас людьми. Здорові звички та спосіб життя: збалансоване харчування, регуля-рні фізичні вправи та повноцінний сон – запорука гарного самопочуття. Більше інформації про психосоціальну підтримку на робочому місці: https://pratsia.in.ua/…/psykhosotsialna–pidtrymka–na…

Читати далі

Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Сьогодні у рубриці #ЗАПИТАННЯ_ВІДПОВІДІ розглядаємо,  який випробувальний термін при прийнятті на роботу? Положенням ч. 1 ст. 27 Кодексу законів про працю України (далі – Кодекс) зазначено, що строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, – шести місяців. Згідно з ч. 2 ст. 27 Кодексу строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця. Разом з цим ч. 3 ст. 27 до строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.

Читати далі

ВІДНОВЛЕННЯ КРИМУ

Поки в окупованому Криму впроваджувалося російське безправʼя та надмірна централізація, в Україні відбулися істотні зміни, зокрема реформа децентралізації. Сьогодні будь-яка громада в Україні має достатньо повноважень та можливостей для місцевого розвитку. #СпротивТриває

Читати далі

ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНСТРУМЕНТІВ ЕЛЕКТРОННОЇ ДЕМОКРАТІЇ У ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ РАЙОНУ

З метою досягнення європейських стандартів якості електронних державних послуг, підвищення прозорості та відкритості влади для громадян, громадських організацій і бізнесу, стимулювання технологічних інновацій та підвищення конкурентоспроможності регіону, підвищення участі громадськості в роботі державних органів та в органах місцевого самоврядування (далі – ОМС), повідомляємо наступне. Відповідно до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» звернення може бути усним або письмовим (у тому числі в електронній формі). Електронне звернення (далі – е-звернення) надсилається через Інтернет, засобами електронного зв’язку або через офіційний вебсайт органу влади. В е-зверненні, окрім прізвища, ім’я, по батькові, місця проживання громадянина, суті порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги, також має бути зазначена електронна пошта, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування кваліфікованого електронного підпису при надсиланні е-звернення не вимагається. Згідно з ч. 3 ст. 5 Закону України «Про звернення громадян», особливою формою колективного звернення громадян до Президента[…Читати далі…]

Читати далі

Увага! Фейкові постанови про стягнення коштів від імені господарського суду — новий інструмент шахраїв

Шахраї вигадали новий спосіб отримати доступ до персональних пристроїв українців. Однією зі схем шахраїв може бути надсилання повідомлень на поштові скриньки громадян, нібито від імені господарського суду певної області. У таких листах повідомляється про «постанову про стягнення коштів». Зловмисники маскують листи під домен «gov.ua», розсилають нібито PDF-файл, в якому знаходиться шпигунська програма, отримують віддалений доступ до пристрою. Щоб захиститися від шахраїв рекомендується: завантажувати файли лише з офіційних або довірених джерел, не відкривати вкладення з підозрілих листів, перевіряти файли перед відкриттям (зокрема користуватися антивірусним сканером), вимкнути автоматичне завантаження файлів у браузері.

Читати далі

В Україні зростає запит на дистанційний розгляд судових справ

Голова Вищої ради правосуддя Григорій УСИК під час нещодавньої Презентації оновленого аналітичного звіту «Дистанційні слухання в цивільному, господарському та адміністративному процесах» повідомив, що не лише в прифронтових районах, а й у центральних і західних регіонах України зростає запит на дистанційний розгляд судових справ. За його словами судова система працює дистанційно з весни 2020 року до теперішнього часу. «Перший виклик перед судами постав під час пандемії COVID-19, коли присутність учасників судових справ безпосередньо в залах судових засідань була обмежена. Нинішня ситуація, яка склалася через повномасштабне вторгнення росії на територію України, – другий виклик». Ще одним викликом, який зумовлює зростання запитів на дистанційний розгляд судових справ, голова Вищої ради правосуддя зазначив переїзд багатьох людей у віддалені від своїх домівок місця постійного проживання – в інші регіони або за кордон.

Читати далі

Хто може набути статус викривача: роз’яснення НАЗК

Закон України «Про запобігання корупції» визначає сукупність умов, за яких особа може набути статусу викривача й претендувати на особливі правові гарантії та винагороду. Важливою умовою є вимоги до джерела, з якого викривачу стала відома інформація про корупцію. Такими джерелами є: трудова, професійна, господарська, громадська, наукова діяльність, проходження служби чи навчання або участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання. У НАЗК підкреслили, що якщо інформація про корупційне правопорушення стала відома особі не у зв’язку з її діяльністю, або ж не дотримані інші умови, передбачені Законом, у разі здійснення повідомлення особа вважатиметься заявником відповідно до вимог кримінального-процесуального законодавства або ЗУ «Про звернення громадян».

Читати далі

Іноді наші турботи схожі на валізу, яку нам доводиться всюди носити. Вони обтяжують, відбираючи сили та настрій.

Проте існує спосіб ефективно впоратися з ними — виділити спеціальний час для переживань. Це не про уникнення своїх думок чи емоцій, а про вміння керувати ними Спробуй визначити конкретний час, щоб спокійно обміркувати все, що тебе турбує. Це може бути декілька хвилин увечері перед сном або під час прогулянки. Приділяючи увагу своїм почуттям, ти даруєш собі підтримку й полегшення, адже кожне з них заслуговує бути почутим Гортай карусель, щоб дізнатися, як «час для тривог» може зробити твої думки легшими та спокійнішими

Читати далі
Перейти до вмісту