ДО 91-Х РОКОВИН ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада.  Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни Росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані. Закликаємо усіх згадати в Загальнонаціональній хвилині мовчання 23 листопада о 16.00 про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди. Відвідайте у цей день місця пам’яті жертв Голодомору в своєму населеному пункті. Просимо також із настанням темряви запалити свічки пам’яті на підвіконнях – у власних домівках, офісах – де б ви не були. Адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє.   За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

Читати далі

МОНІТОРИНГОВИЙ ВІЗИТ ДО КУЛЕВЧАНСЬКОЇ ГРОМАДИ

Сьогодні, 18 листопада, робоча група, до складу яких увійшли представники Білгород-Дністровської райдержадміністрації, з моніторинговими візитом відвідали Кулевчанську сільську раду з питань затвердження та виконання плану заходів щодо наповнення місцевих бюджетів.

Читати далі

СИТУАЦІЯ НА ОДЕЩИНІ СТАНОМ НА РАНОК:

З семи районів області частково без електропостачання залишаються два — Подільський та Одеський. В Одесі поступово відновлюється водопостачання. Окремі об’єкти працюють на генераторах, а також розгорнуті Пункти незламності. Частково відновлено опалення, триває робота з повного відновлення теплопостачання. Лікарні та інші об’єкти критичної інфраструктури забезпечені електроенергією з альтернативних та резервних джерел. Час роботи бюветів питної води в місті продовжено до 22:00, а в визначених місцях діють водовозки з технічною водою. Загалом в області функціонують 674 Пункти незламності. Нагадаємо, що 18 та 19 листопада – вихідні дні у закладах освіти Одеси. Шановні жителі Одещини, дякуємо за ваше розуміння та терпіння!

Читати далі

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ ТА ГОСТЕЙ БІЛГОРОДА-ДНІСТРОВСЬКОГО!

и Звертаємо увагу на те, що введення воєнного стану не звільняє споживачів від сплати житлово-комунальних послуг. До законодавства з питань оплати житлово-комунальних послуг були внесені певні зміни, які зазначені у Постанові Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану». Згідно із Постановою забороняється: – нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги; – припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх не оплати або оплати не в повному обсязі. Однак, дана постанова не скасовує необхідність оплати за житлово-комунальні послуги. До того ж, як зазначив очільник Міністерства розвитку громад та територій, сплата за комунальні послуги в сьогоднішніх умовах навпаки є великою допомогою та підтримкою комунальних служб, які працюють зараз у надскладних обставинах і потребують ресурсів.

Читати далі

НАРАДА З ПРАЦІВНИКАМИ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛІВ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 Про проведення щорічного оцінювання, призначення та виплати за ІІІ квартал поточного року державних соціальних допомог за закріпленими відповідними територіальними громадами, план роботи та заходи управління соціального захисту населення Білгород-Дністровської районної державної адміністрації на тиждень та з інших питань інформували працівники  структурних підрозділів управління соціального захисту населення Білгород-Дністровської райдержадміністрації в ході чергової робочої наради, яка відбулась сьогодні, 18 листопада. Засідання провела т.в.о.начальника управління соціального захисту населення Білгород-Дністровської районної державної адміністрації Тетяна ПОНОМАРЕНКО.

Читати далі

НАВЧАННЯ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

На минулому тижні начальник відділу з питань призначення та виплати соціальних допомог управління соціального захисту населення Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації Ольга СИДОРЕНКО провела навчання серед головних спеціалістів відділу, щодо змін до чинного законодавства з питань призначення державних соціальних допомог.

Читати далі

Осінь принесла не тільки листя, але й нові виклики для безпеки українців. Кампанія «Помічай зміни» продовжується, нагадуючи про мінну небезпеку в складний осінньо-зимовий період.

Попри сезон збирання грибів і прогулянки парками, не забувай про потенційні ризики. Листя та сніг можуть приховувати вибухонебезпечні предмети — залишки дронів, снаряди та міни. Твої звичні місця для відпочинку змінилися. Помічай ці зміни! Пам’ятай: Стій! Не чіпай! Телефонуй 101! За інформацією ДСНС України.

Читати далі

Етика взаємодії з різними людьми

Центри життєстійкості – це дружні, безбар’єрні простори, які збирають під своїм дахом різні покоління та людей з різних куточків країни. Фахівці цих просторів щодня підтримують ментальне здоров’я українців – навчають долати стрес, відновлюватися після потрясінь і, попри різний травматичний досвід, рухатися далі. Повага та гідність – засадничі принципи наших Центрів. Саме тому, завдяки ініціативі «Безбар’єрність» Міністерство соціальної політики України підготувало корисне нагадування про етику взаємодії з різними людьми. Центри життєстійкості – це пілотний проєкт Мінсоцполітики, який є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» першої леді Олена Зеленська. #bezbariernist#безбарєрність#barrierfree

Читати далі

Пірнання, падіння, автомобільна аварія. У світі це три найбільш поширені причини ураження спинного мозку (УСМ). Та найчастіше зазнають травм люди, які через власну поведінку наражають себе на небезпеку. І приблизно 80% тих, хто потрапляє в нещасні випадки, які призводять до УСМ, – чоловіки віком від 15 до 30 років.

В Україні є ще четверта причина – наслідки повномасштабного російського вторгнення: багато українців, які отримали поранення, мають і ушкодження хребта, і інші бойові травми, наприклад, ампутовані нижні чи верхні кінцівки. Безумовно, такі травми ускладнюють взаємодію зі світом, але не означають кінець. Як бути далі – розповідає довідник «SPINALIS. Нова сторінка життя з ураженням спинного мозку». Його автори — шведські професори Річард Леві та Клас Халтлінг. Довідник був написаний спочатку шведською мовою, через кілька років виданий англійською, а цьогоріч перекладений та адаптований спеціально для українців. Що важливо знати та розуміти про ураження хребта? Це не тільки механічне ушкодження. Одразу після травми запускається ланцюгова реакція: навіть незначне защемлення або стиснення чутливих тканин призводить до утворення синців, хоча сам спинний мозок рідко буває повністю розірваним. Але активізуються руйнівні біохімічні процеси, які збільшують уражену ділянку. Саме тому надважливо не зволікати – особливо у перші 8 годин після травми. Вчасно задіяні препарати можуть значно зменшити[…Читати далі…]

Читати далі

Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Психічне здоров’я людей на роботі багато у чому здатні покращити як працівники, так і роботодавці або менеджмент. Розглянемо рекомендації, які допоможуть роботодавцям подбати про пси-хічне здоров’я колективу: Атмосфера безбар’єрності та травмоінформованості: заохочуйте спів-робітників звертатись за послугами фахівців, не боячись стигми. Популяри-зуйте необхідність турботи про психічне здоров’я. Розвивайте у співробіт-ників відчуття безпеки, впевненості в собі та турботи. Навчання: організуйте заняття з управління стресом, профілактики емоційного вигорання, а також травмаінформованості для співробітників. Оптимальний графік роботи та навантаження: дозвольте співробітни-кам гнучко обирати графік роботи, якщо це можливо. Проводьте дні тур-боти про психічне здоров’я. Програми підтримки: заохочуйте та поширюйте інформацію щодо необхідності турботи про психічне здоров’я та поширюйте інформацію про можливість скористатись послугами психологів або інших фахівців, які мо-жуть допомогти співробітникам впоратися з труднощами. Здорова робоча атмосфера: усуньте можливість надмірних психологі-чних навантажень, створіть комфортні умови праці та забезпечте співробіт-никам баланс між роботою та особистим життям. Деталі за посиланням: http://surl.li/zecklp

Читати далі
Перейти до вмісту