Заява Північноатлантичної ради щодо Корейської Народно-Демократичної Республіки

Австралія, Японія, Нова Зеландія, Республіка Корея і Україна приєднуються до цієї заяви.

North Atlantic Council

Союзники з НАТО рішуче засуджують рішення лідерів Російської Федерації і Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) щодо небезпечного розширення неспровокованої агресивної війни Росії проти України.

На додаток до істотної підтримки воєнних дій Росії через передачу мільйонів одиниць боєприпасів і балістичних ракет, тисячі вояків, розгорнутих КНДР, становлять  небезпечне розширення поточної підтримки незаконної агресивної війни Росії проти України.

Поглиблення військової співпраці між Росією і КНДР глибоко впливає на євроатлантичну безпеку, і також має наслідки для Індо-Тихоокеанського регіону.

Посилення військової співпраці між Росією і КНДР є порушенням численних резолюцій Ради Безпеки ООН, в тому числі резолюцій 2270 (2016 року), 1718 (2006 року) і 1874 (2009 року).  Це особливо кричуще зважаючи на статус Росії як постійного члена Ради Безпеки ООН. Ми закликаємо Росію до виконання цих резолюцій і дотримання її міжнародних зобов’язань.

Російська заява від 26 вересня, де стверджується про те, що денуклеаризація КНДР «не розглядається» є неприйнятною, тому що вона підриває глобальний режим нерозповсюдження ЗМЗ, прямо суперечить відповідним резолюціям Ради Безпеки ООН і ще більше посилює регіональну напруженість. Заява Росії є частиною її широких зусиль з підриву глобального режиму нерозповсюдження ЗМЗ і скасування санкцій ООН.

Ми закликаємо усі країни не надавати будь-якої допомоги російській агресії і засуджуємо усіх, хто підтримує і таким чином затягує незаконну війну Росії проти України.

НАТО продовжуватиме працювати зі своїми партнерами, зокрема з Індо-Тихоокеанського регіону, над сприянням миру і стабільності, і запобіганням зусиллям Росії і тих, хто підтримує ведення нею війни, підірвати регіональну і світову стабільність.

Члени Альянсу продовжують зміцнювати стримування і оборону НАТО від усіх загроз і викликів, в усіх сферах, і з численних стратегічних напрямків у Євроатлантичному регіоні.

Союзники залишаються такими ж рішучими, як завжди, у підтримці України так довго, скільки Україні буде необхідно для перемоги.  Члени Альянсу і партнери продовжують посилювати життєву політичну, військову, фінансову, економічну і гуманітарну допомогу Україні, яка користується своїм невіддільним правом на самооборону, передбаченим у статті 51 Статуту ООН.

Члени Альянсу рішуче налаштовані допомагати Україні у розбудові сил, здатних відбити російську агресію, згідно із зобов’язанням надавати Україні довгострокову безпекову допомогу.

Перейти до вмісту