ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ВІДВІДАВ БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ РАЙОН

У суботу, 24 вересня, із робочим візитом Білгород-Дністровський район відвідав заступник міністра охорони здоров’я Олексій ЯРЕМЕНКО. У поїздці його супроводжували директор Департаменту охорони здоров’я Одеської ОВА Наталія ОДАРІЙ-ЗАХАР’ЄВА, голова-начальник Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації Василь САМОКИШ та інші.

У ході візиту заступник міністра відвідав КНП «Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня» та КНП «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня», де ознайомився з роботою відділень лікувальних установ, проблемними питаннями, планами на майбутнє та поспілкувався з дирекцією і медперсоналом медзакладів.

Далі, відповідно до плану поїздки, Олексій ЯРЕМЕНКО, Наталія ОДАРІЙ-ЗАХАР’ЄВА та Василь САМОКИШ провели зустріч із представниками медичних закладів Білгород-Дністровського району. В зустрічі також взяли участь голова Білгород-Дністровської районної ради Григорій МЕЛЬНИЧЕНКО та Білгород-Дністровський міський голова Віталій ГРАЖДАН. У ході зустрічі мова йшла про новий інфраструктурний етап медичної реформи, який віднедавна стартував в Україні. Відповідно до цього етапу лікарні поділять на загальні, кластерні та надкластерні.

Як зазначали виступаючі, формування мережі лікарень у госпітальному окрузі за кластерним принципом чітко визначить, в яких лікарнях яке обладнання і в якій кількості повинно бути. І саме на ці лікарні, і на це обладнання буде сфокусований пріоритет у плані відновлення України. Держава продовжує реалізовувати базовий принцип охорони здоров’я: лікарні повинні бути однаково комфортні як для пацієнта, так і для медичного працівника.

Відповідаючи на питання присутніх, замміністра надав пояснення відносно того, що найпростіші випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, у загальних лікарнях. Такі лікарні розташовуватимуться з розрахунку один медичний заклад на 50-80 тисяч населення.  У складніших випадках — пацієнта доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги. Медична галузь має постійно покращувати якість послуг, які надаються людям й ефективно використовувати наявні ресурси.

«Госпітальне планування дозволить спростити доступ пацієнта до медичних послуг, покращити їхню якість та ефективно використовувати ресурси»,- підкреслили представники Міністерства та Департаменту охорони здоров’я.

Перейти до вмісту