Застосування штучного інтелекту в медичній практиці – це майбутнє, яке стало сьогоденням.
BrainScan – хмарне рішення на основі штучного інтелекту, яке Україна отримала як гуманітарну допомогу від однойменної польської компанії.
Як працює технологія:
Інтегрується з системами зберігання радіологічних досліджень.
Аналізує зображення, зроблене під час компʼютерної томографії, та підсвічує зони потенційних патологій.
Формує аналітичний звіт щодо ймовірності захворювань (інсульт, пухлини тощо).
Лікарі вже змогли позитивно оцінити свій досвід використання BrainScan. Лікар-анестезіолог КНП «Роздільнянська багатопрофільна лікарня»Іван Черненко наголошує, що BrainScan може бути ефективним інструментом самоперевірки як для молодих рентгенологів, так і для лікарів-спеціалістів:
❝ Рішення особливо корисне і для не рентгенологів. Часто в лікарнях лише один рентгенолог на чергуванні, який може бути в операційній. В ургентних випадках, наприклад, при інсульті, ситуація не може чекати. Тож BrainScan суттєво прискорює діагностику та є хорошим інструментом для самоперевірки ❞.
Впровадження телемедичних рішень у заклади охорони здоровʼя здійснюється МОЗ за технічної підтримки проєкту USAID Ukraine – USAID Україна «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні» (LHSS). Фахівці проєкту допомагають медзакладам інтегрувати рішення, провести навчання та надають технічну підтримку медпрацівникам.
Медичні заклади в Роздільній, Одесі, Краматорську, Житомирі та інших містах вже використовують хмарне рішення на основі штучного інтелекту. Від початку року мережа закладів, які адаптували рішення, збільшилася майже вдвічі. На черзі – нові заклади.
Дякуємо партнерам за підтримку України та українців .