З нагоди Всесвітнього дня ментального здоров’я відбудуться просвітницькі заходи
День, коли ми всі маємо подумати про себе.
Поставити насамперед питання собі: чи все я роблю, аби зберегти своє здоров’я?
І головне – щиро на нього відповісти та зрозуміти, що завжди потрібно бути у себе на часі.
10 жовтня – Всесвітній день ментального здоров’я. Ця дата встановлена Всесвітньою організацією охорони здоров’я World Health Organization (WHO). Мета – нагадати про важливість, підвищити обізнаність щодо ментального здоров’я.
З цієї нагоди, за сприяння Координаційний центр КМУ / Mental Health UA в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олени Зеленської відбудеться низка просвітницьких заходів на рівні областей та громад.
Зокрема, планується представити та обговорити з експертами підсумки досліджень в рамках регіональної координації: анкетування надавачів та отримувачів послуг, картування сервісів у сфері ментального здоров’я. Також за умов дотримання безпекових норм в регіонах буде проведено інтерактивний захід, де кожен охочий зможе оцінити власний психоемоційний стан та опанувати техніки самодопомоги при проявах стресу та тривоги.
Проведення цих заходів обговорювали під час онлайн-наради Координаційного центру з регіональними координаторами Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Учасники зустрічі наголосили, що завдяки масштабній комунікаційній кампанії в межах програми значно збільшився суспільний попит на нові знання про ментальне здоров’я, тому проведення таких івентів є необхідним та доречним.
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380536638_203812652715013_7407686222340455613_n-1024x1024.jpg)
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380416482_203812656048346_2505717724492464293_n-1024x1024.jpg)
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380412104_203812666048345_17498961562283574_n-1024x1024.jpg)