Як подати інформаційне повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок військової агресії рф проти України до Реєстру?
Інформаційне повідомлення може бути подане до Реєстру пошкодженого та знищеного майна:
- Самостійно особою.
Для цього особа має встановити мобільний додаток порталу Дія або особа/представник юридичної особи створити особистий електронний кабінет користувача на порталі Дія, пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію та заповнити інформаційне повідомлення, яке формується засобами порталу Дія.
фізична особа:
- засобами порталу Дія;
- з використанням мобільного додатка порталу Дія (у разі наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків).
юридичнa особa:
- засобами порталу Дія.
- Через адміністратора ЦНАП або нотаріуса (незалежно від місця проживання чи перебування фізичної особи або місцезнаходження юридичної особи).
Адміністратор ЦНАП або нотаріус у день звернення особи з метою подання інформаційного повідомлення:
- встановлює особу та повноваження її представника (у разі подання інформаційного повідомлення представником);
- заповнює інформаційне повідомлення, яке формується засобами порталу Дія;
- роздруковує зареєстроване інформаційне повідомлення (за бажанням особи).
Інформаційне повідомлення має містити такі дані:
Для фізичних осіб:
- Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи
- РНОКППО (у разі подання з використанням мобільного додатка порталу Дія (Дія) або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному державному органу і мають відмітку в паспорті) (у разі подання через портал Дія), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності).
- контактні дані особи (номер телефону, адреса електронної пошти)
Для юридичних осіб:
- Про організаційно-правову форму, найменування юридичної особи
- Ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ
Крім того, інформаційне повідомлення має містити такі дані:
- відомості про нерухоме майно: тип нерухомого майна; загальна площа нерухомого майна (протяжність – для лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури). У разі відсутності точної інформації щодо загальної площі, протяжності нерухомого майна зазначається орієнтовна площа, протяжність; адреса (місцезнаходження) нерухомого майна; інформація про те, що нерухоме майно є об’єктом культурної спадщини (у разі потреби); інші технічні характеристики нерухомого майна (за наявності); форма власності нерухомого майна; наявність/відсутність статусу пам’ятки культурної спадщини;
- відомості про кількість осіб, які проживали в нерухомому майні (для житлового фонду);
- відомості про пошкодження або знищення нерухомого майна (дата та орієнтовний час настання події, опис пошкодження, зокрема площа або протяжність пошкодженого нерухомого майна, фото-, відеофіксація (за наявності);
- iнформація, зазначена у підпункті 4 пункту 6 Порядку, отримується/підтверджується з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (за наявності).
Сформоване інформаційне повідомлення вважається отриманим у день його подання і підлягає реєстрації та зберіганню на порталі Дія.
ВАЖЛИВО! Після набрання чинності Законом України про врегулювання відносин щодо компенсації, до заяв про надання компенсації за пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна прирівнюються подані фізичними особами відповідні інформаційні повідомлення.
Після проведення реєстрації інформаційного повідомлення особа автоматично отримує повідомлення засобами порталу Дія про результат реєстрації.
Компенсація відбуватиметься за пошкоджений та/або знищений об’єкт нерухомого майна, внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ на території України у спосіб передбачений Законом (проєкт якого наразі опрацьовується Верховною Радою України).
Детальніше про процедуру подання інформаційного повідомлення щодо пошкодженого та знищеного нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією рф проти України можна дізнатися у Mетодичних матеріалах щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, які постраждали від військової агресії РФ проти України за посиланням: https://bit.ly/3X4V8LY
Зазначимо, що Методичні матеріали розроблені БО «БФ «ССС» спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у межах реалізації проекту «Єднання заради дії» за підтримки IREX в Україні.