Як перевірятимуть інформацію, надану юридичними особами про бенефіціарів
06 листопада 2023 року набув чинності Порядок проведення перевірки інформації, наданої юридичною особою у поясненні та документах для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та/або структуру власності юридичної особи.
Він визначає процедуру проведення перевірки інформації державним реєстратором юридичних осіб, ФОПів та громадських формувань.
Згідно з документом, державний реєстратор розпочинає перевірку інформації про КБВ та/або структуру власності протягом 10 робочих днів з дня отримання відповідних документів від юридичної особи.
Державний реєстратор має право вимагати від фізичних та юридичних осіб надання інформації (у тому числі пояснень), необхідної для встановлення КБВ, надання копій документів, вимагати доступу до приміщень юридичної особи, проведення огляду речей та документів за місцезнаходженням юридичної особи.
Вимога державного реєстратора до юридичної або фізичної особи про надання додаткових пояснень та/або інформації (документів) надсилається в один з таких способів:
- через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади;
- на адресу електронної пошти, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі;
- рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення за місцезнаходженням (місцем проживання), зазначеним в ЄДР.
Legal Solution допоможе кожному фахівцю, що потребує аналізу законодавства й пошуку НПА. Керівникам, юристам, бухгалтерам, кадровикам та іншим фахівцям. Замовте доступ за посиланням.
Юридична особа зобов’язана всебічно сприяти державному реєстратору у встановленні достовірних даних про КБВ та/або структуру власності під час проведення перевірки, зокрема:
- надавати запитувану інформацію та/або документи протягом 7 робочих днів з дня отримання вимоги;
- забезпечити державному реєстратору доступ до приміщень юридичної особи, проведення ним огляду речей та документів.
За результатами проведеної перевірки інформації про КБВ та/або структуру власності державний реєстратор формує лист-повідомлення, в якому зазначаються перевірені відомості, використані джерела та встановлені факти, а також інші результати перевірки.
До листа-повідомлення додаються матеріали на підтвердження встановлених фактів, а також пояснення та документи, надані юридичною особою.
Лист-повідомлення разом з доданими до нього матеріалами не пізніше наступного робочого дня після закінчення перевірки надсилається до Міністерства юстиції.
Міністерство не пізніше двох робочих днів з дня отримання від державного реєстратора листа-повідомлення надсилає суб’єкту державної реєстрації, з яким перебуває у трудових відносинах такий державний реєстратор, лист з однією із таких вказівок:
- виключити з ЄДР відмітку про можливу недостовірність інформації про КБВ та/або структуру власності юридичної особи;
- внести зміни до ЄДР про КБВ та/або структуру власності юридичної особи та виключити з реєстру відмітку про можливу недостовірність інформації;
виключити з ЄДР інформацію про КБВ та/або структуру власності юридичної особи та відмітку про можливу недостовірність інформації.
За матеріалами Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Нагадуємо, з 17 липня діє Порядок надання юрособою документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціара. Детальніше про це читайте тут.
Усі ризики для бізнесу – як на долоні з рішенням LIGA360. Юридичні, договірні, майнові та медіа ризики контролюються з єдиного цифрового простору. Спробуй корпоративне рішення LIGA360 прямо зараз.