ВІДДІЛ ЕКОНОМІКИ ТА АГРОПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ІНФОРМУЄ
Про здійснення моніторингу цін на території
Білгород-Дністровському району
На період дії воєнного стану в Україні державний ринковий нагляд здійснюється лише задля стримування надмірного зростання цін на соціально значущу продукцію, гарантуючи її доступність для населення. До переліку таких товарів увійшли близько 30 видів продукції, серед яких борошно пшеничне, макаронні вироби, хліб, крупи гречана та вівсяна, свинина, яловичина, птиця (тушки курячі), молоко, морква, картопля, протизапальні лікарські засоби вітчизняні, бензин (марки А-92, А-95), дизельне пальне тощо.
З метою стабілізації цінової ситуації, оперативного реагування та недопущення безпідставного зростання цін на соціально-значущі товари робочими групами, до складу чких входять представники райдержадміністрації, територіальних громад, Держпродспоживслужби, здійснюється моніторинг та виявлення відхилення цін. Відповідальними особами на місцях зазначаються недоліки та рекомендується не допускати необґрунтоване підвищення цін на товари необхідні для населення, у період воєнного стану в країні.
Протягом осіннього періоду минулого року, ціни на продукти харчування зросли майже на 10-15%, це стосується цін на хлібобулочні та макаронні вироби, свинину, курятину, масло вершкове. Яйця курячі протягом жовтня зросли в ціні більш ніж на – 200%, пальне на 5-10%.
Протягом листопада та грудня ціни на продукти харчування у районі стабілізувалися та, треба відзначити, на деякі продукти – зменшились (крупа гречана, олія соняшникова, цукор, сіль, овочі (крім цибулі), яйця). Це наслідки того, що закінчився ажіотаж серед населення, більшість підприємств налагодили логістику, що покращило ситуацію з асортиментом товару, та надало змогу зменшити ціни на деякі товари. Також на зменшення цін на овочі та соняшникову олію вплинув минулорічний урожай.
На даний час роздрібні ціни на споживчі товари в закладах торгівлі району знаходяться в межах норми. Моніторинг цін продовжується, відділом економіки та агропромислового розвитку проводиться аналіз отриманих даних за результатами роботи місцевих комісій з питань дотримання цін та надаються рекомендації щодо необхідності зменшення цін у продуктових магазинах. В подальшому плануємо виїзди до територіальних громад щодо моніторингу цін на місцях.