В умовах війни маємо особливо дбати про дитячу психіку. Неважливо, що саме пережила дитина: евакуацію, постріли чи звуки сирен — усе це для неї може стати травматичним досвідом. Дистанційне навчання чи новий колектив — речі, які раніше здавалися нормою, зараз мають неабиякий вплив.
За словами психотерапевтки Вікторії Горбунової, фахівці умовно ділять такий досвіт на дві категорії — на травми з великої «Т» і травми з малої «т». Одні здаються більш серйозними, інші — простішими. Але усі можуть відбиватися на майбутньому людини. Коли вже роки потому вона згадуватиме ті чи інші події дитинства, мозок може повертати відчуття тіла та настрій з конкретної ситуації
Чи є це вироком на все життя? Ні. І про це говоримо у сьогоднішньому пості, створеному в межах Всеукраїнської програми ментального здоров‘я «Ти як?» за ініціативи Олена Зеленська.
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/431148217_790236619804820_5947539084012558443_n-1024x1024.jpg)
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/431041733_790236643138151_824706568453550343_n-1024x1024.jpg)
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/431075549_790236589804823_8860143610053571685_n-1024x1024.jpg)
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/428523385_790236659804816_5352690192681155780_n-1024x1024.jpg)
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/431107449_790236629804819_924282050622633906_n-1024x1024.jpg)
![](https://bd-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/431168421_790236573138158_6745077489361144821_n-1024x1024.jpg)