В УМОВАХ ВІЙНИ, АГРАРНА ГАЛУЗЬ ЗНОВУ СТАЛА «ЛОКОМОТИВОМ» ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

👆Про це заявила Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина під час відкриття першої міжнародної аграрної конференції «Поля змін: окреслення шляху українського сільського господарства», яку 5 жовтня провели асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» Ukrainian Agribusiness Club та Корпорація AGCO в Брюсселі.

Участь у заході взяли понад 120 ключових політичних осіб України і ЄС, лідерів аграрного бізнесу та представників фінансових установ. Вони поділилися досвідом та обговорили підтримку України, зокрема відновлення агросектору та майбутні напрямки інтеграції до ЄС.

🇪🇺В межах свого виступу, Ольга Стефанішина висловила вдячність європейським та міжнародним партнерам за підтримку, яку ті надають українському суспільству та бізнесу з початку повномасштабного російського вторгнення.

Продовження безпрецедентних заходів, таких як запровадження «шляхів солідарності», впровадження та розширення режиму лібералізації торгівлі між Україною та ЄС, сприятиме зокрема і швидшому післявоєнному відновленню країни.

💬«Як відомо, Україна завжди була одним з найбільших виробників сільськогосподарської продукції у світі. Масштабна збройна агресія росії завдала серйозної шкоди нашому агропромисловому комплексу. Однак, незважаючи на війну, український аграрний сектор вистояв і продовжує функціонувати та постачати продукцію на внутрішній і міжнародний ринки. В умовах війни, аграрна галузь знову стала «локомотивом» економіки, забезпечуючи робочі місця для мільйонів українців та генеруючи значні надходження до бюджету країни. Завдяки своєму аграрному сектору, Україна також готова відігравати важливу роль гаранта глобальної продовольчої безпеки», – зазначила Віцепрем’єрка.

З її слів, одне з найважливіших завдань, яке стоїть перед українськими аграрними компаніями, – не лише зберегти стійкість під час війни, але і адаптуватися та бути готовими до змін, які чекають на України у процесі європейської інтеграції.

💬«Активна міжнародна підтримка та співпраця є запорукою успішного розвитку українського агросектору. Розширення доступу до світових ринків, підтримка міжнародних проєктів з розвитку аграрної науки та технологій допоможе відновити та модернізувати українське сільське господарство, підвищити його привабливість для європейських та міжнародних інвесторів», – сказала Ольга Стефанішина.

Перейти до вмісту