В УКРАЇНІ СТАРТУВАВ ДРУГИЙ ЕТАП ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ

✅З 1 січня 2024 року купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть не лише фізичні, а і юридичні особи за таких умов:

🔸засновниками юридичної особи-покупця можуть бути лише громадяни України, територіальні громади та держава. Якщо ж засновником юридичної особи є інша юридична особа, то вона не зможе набувати с.г.землі у власність;

🔸іноземні громадяни та іноземні юридичні особи, за виключенням банків, не мають права набувати с.г.землі у власність ні безпосередньо, ні шляхом придбання частки у статутному капіталі іншої юридичної особи-власника с.г. земель;

🔸юридичні особи мають право купувати тільки приватні сільськогосподарські землі: заборона на продаж комунальної та державної землі продовжує діяти;

🔸фізичні та юридичні особи не можуть мати у власності більше 10 000 га;

Другий етап земельної реформи дозволить збільшити вартість земельних ділянок приватної власності, а отже зростуть доходи землевласників та надходження до місцевих бюджетів громад.

Також другий етап реформи відкриє доступ українським агровиробникам до банківського кредитування під заставу землі. За оцінками Київської школи економіки, завдяки ринку земель агросектор може отримати близько 70 млрд.грн. додаткових кредитних коштів. Це збільшить спроможність дрібних фермерів, які переважно є власниками землі. Також, ці можливості важливі для агропідприємств та громад, що постраждали від обстрілів та окупації, адже дозволять прискорити відновлення господарств.

▶️Економічні результати ринку земель у 2024 році за підтримки Програми USAID АГРО продовжить моніторити Київська школа економіки. Аналітичні огляди публікуватимуться щомісяця.

▶️Також Програма USAID АГРО спільно з юридичним консорціумом Civitta, Easy Business та Aequo продовжує працювати над адаптацією українського земельного законодавства до кращих міжнародних практик та вимог ЄС.

Перейти до вмісту