УКРАЇНА ОНОВИЛА СТАНДАРТИ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ТУБЕРКУЛЬОЗІ

Оновлена редакція стандартів медичної допомоги «Туберкульоз» включає такі напрями: охорона громадського здоров’я та профілактика туберкульозу; систематичний скринінг на туберкульоз серед груп підвищеного ризику; діагностика та лікування туберкульозу, в тому числі із лікарською стійкістю; ведення ВІЛ-інфекції та інших супутніх захворювань у людей, хворих на туберкульоз; ведення туберкульозу дітей та підлітків.

Що зʼявилось нового в стандартах медичної допомоги «Туберкульоз»?

Оновлені стандарти ведення туберкульозу дітей та підлітків, що включають питання вакцинації БЦЖ серед ВІЛ-інфікованих дітей, сучасні підходи до діагностики ТБ у дітей та підлітків, запроваджено інтегрований алгоритм ухвалення рішення про лікування дітей віком до 10 років з імовірним туберкульозом легень, описані сучасні підходи до формування педіатричних схем лікування ТБ.

Оновлені стандарти лікування чутливого ТБ за віковими категоріями та тяжкістю захворювання. Запроваджені скорочені 4-місячні схеми лікування чутливого туберкульозу замість традиційних 6-місячних режимів.

Оновлені стандарти лікування лікарсько-стійкого туберкульозу (ЛС-ТБ) – стандарт передбачає регулювання питань щодо вибору сучасних режимів терапії із пріоритетом повністю пероральних схем лікування. Україна першою в Європейському регіоні впроваджує інноваційні режими лікування BPaLM/BPaL в рамках рутинного використання.

«Нові стандарти медичної допомоги при туберкульозі дозволять ефективніше протидіяти хворобі. Їх головна мета – одужання для пацієнтів, зупинення розповсюдження туберкульозу та недопущення того, щоб хвороба отримала медикаментозну стійкість», – говорить заступник міністра охорони здоровʼя та головний державний санітарний лікар Ігор КУЗІН.

До слова, за інформацією обласного управління охорони здоров’я, наразі на Сумщині захворіло на туберкульоз 36 осіб (у 2022 році – 357). Захворюваність на туберкульоз становить 3,5 на 100 тисяч населення (2022 рік – 34,5).

Перейти до вмісту