УКРАЇНА АКТИВНО РОЗВИВАЄ СИСТЕМУ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я, ВІДПОВІДАЮЧИ ЗА ВИКЛИКИ ВІЙНИ

Цьогоріч досягнуто значного прогресу в наближенні послуг до пацієнтів:

1️⃣ Первинна медична допомога:

🔹 У 2024 році понад 500 тисяч пацієнтів отримали послуги з ментального здоров’я на первинному рівні меддопомоги — вчетверо більше, ніж у 2023 році.

🔹Завдяки навчальній програмі World Health Organization Ukraine mhGAP понад 25 тисяч лікарів первинної ланки (сімейні лікарі, педіатри та терапевти) отримали знання для діагностики та лікування психічних розладів.

🔹 На послуги з охорони психічного здоров’я на первинному рівні виплачено майже 81 млн грн.

🔹 З 2025 року послуги з психічного здоров’я стануть обов’язковими для всіх закладів, що надають первину меддопомогу за контрактом із НСЗУ.

2️⃣ Спеціалізована медична допомога:

🔹 Створено перші 31 центр ментального здоровʼя в лікарнях спроможної мережі. Планується відкриття 200 таких закладів по всій Україні.

🔹 Кількість мобільних мультидисциплінарних команд зросла з 60 до 100, що значно розширює доступ до допомоги, яка надається також за місцем проживання пацієнта.

3️⃣ Стаціонарна психіатрична допомога:

🔹 Впроваджено новий порядок, який гарантує комфортні умови для пацієнтів та захищає їх права.

4️⃣ Законодавчі, нормативні та інші зміни:

🔹 Прийнятий у першому читанні законопроєкт «Про систему охорони психічного здоров’я», який систематизує й уніфікує надання допомоги у сфері психічного здоров’я.

🔹 Запущено процес інтеграції програми ВООЗ mhGAP у навчальні програми медичних вишів.

🔹 Затверджено Уніфікований клінічний протокол щодо лікування ПТСР, який гарантує доступність та якість допомоги людям із психічною травматизацією.

Перейти до вмісту