УКРАЇНА АКТИВНО РОЗВИВАЄ СИСТЕМУ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я, ВІДПОВІДАЮЧИ ЗА ВИКЛИКИ ВІЙНИ
Цьогоріч досягнуто значного прогресу в наближенні послуг до пацієнтів:
Первинна медична допомога:
У 2024 році понад 500 тисяч пацієнтів отримали послуги з ментального здоров’я на первинному рівні меддопомоги — вчетверо більше, ніж у 2023 році.
Завдяки навчальній програмі World Health Organization Ukraine mhGAP понад 25 тисяч лікарів первинної ланки (сімейні лікарі, педіатри та терапевти) отримали знання для діагностики та лікування психічних розладів.
На послуги з охорони психічного здоров’я на первинному рівні виплачено майже 81 млн грн.
З 2025 року послуги з психічного здоров’я стануть обов’язковими для всіх закладів, що надають первину меддопомогу за контрактом із НСЗУ.
Спеціалізована медична допомога:
Створено перші 31 центр ментального здоровʼя в лікарнях спроможної мережі. Планується відкриття 200 таких закладів по всій Україні.
Кількість мобільних мультидисциплінарних команд зросла з 60 до 100, що значно розширює доступ до допомоги, яка надається також за місцем проживання пацієнта.
Стаціонарна психіатрична допомога:
Впроваджено новий порядок, який гарантує комфортні умови для пацієнтів та захищає їх права.
Законодавчі, нормативні та інші зміни:
Прийнятий у першому читанні законопроєкт «Про систему охорони психічного здоров’я», який систематизує й уніфікує надання допомоги у сфері психічного здоров’я.
Запущено процес інтеграції програми ВООЗ mhGAP у навчальні програми медичних вишів.
Затверджено Уніфікований клінічний протокол щодо лікування ПТСР, який гарантує доступність та якість допомоги людям із психічною травматизацією.