ЩО РОБИТИ, КОЛИ ДИТИНА ПАНІКУЄ?

У стресовій ситуації найкращою допомогою дитині буде стабільний дорослий поруч. Той, який зможе сказати: «я поруч», «я тебе не покину», «ми впораємося».

👉🏼 Тому насамперед потрібно нормалізувати свій психологічний стан. Наприклад, за допомогою техніки «заземлення» – зосередитись на своєму диханні, усвідомити ситуацію довкола себе.

Якщо ви схильні до панічних станів, то можна обрати якийсь яскравий запах, який вам подобається. Наприклад, ароматичне масло кедра, сосни чи м’яти. В ситуаціях, коли відчуваєте паніку, окрім технік заземлення, можна просто відкрити пляшечку і різко вдихнути цей запах. Це швидко увімкне рецептори і перемикне свідомість на реальність.

🫶🏻 «Пам’ятайте, щоб заспокоїти дитину, ви самі повинні бути спокійними», – наголошує психологиня, заступниця директора з психологічного напрямку Центр психічного здоров’я та реабілітації “Лісова поляна” МОЗ України Тетяна Сіренко.

Більше порад – за посиланням 📲bf.in.ua/turbota

Цикл ефірів з фахівцями відбувається в межах Національної програми ментального здоров’я, створення якої ініціювала перша леді Олена Зеленська.

#mentalhealth#психічнездоровя

#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree

Перейти до вмісту