ОБОВ’ЯЗКИ ПІДПРИЄМСТВ УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ ЩОДО ПРИПИСКИ ПРИЗОВНИКІВ ДО ПРИЗОВНИХ ДІЛЬНИЦЬ

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до територіального центру комплектування та соціальної підтримки списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць.

Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, розглянемо нижче.

Керівники підприємств щороку зобов’язані подавати до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки списки громадян України, які підлягають приписці до призовних дільниць, що передбачено ч. 5 ст. 14 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII; далі — Закон № 2232).

Форма для інформування територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки – це «Список громадян ______ року народження, які підлягають приписці до призовних дільниць» (далі — Список). Унормована форма наведена у додатку 6 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487 (далі — Порядок № 1487).

Особа відповідальна за військовий облік складає Список і подає до територіального центру комплектування та соціальної підтримки до 1 грудня – що передбачено п. 34 Порядку № 1487. До списку вносяться працівники, яким у рік приписки — у 2024 році — виповниться 17 років. Це особи 2007 року народження. Список складається у алфавітному порядку.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки приписують до призовних дільниць громадян України чоловічої статі з метою взяття їх на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей у відповідності до ч. 1 ст. 14 Закону № 2232.

Допризовників приписує територіальний центр комплектування та соціальної підтримки за місцем їх проживання (ч. 3 ст. 14 Закону № 2232). Тож, особа відповідальна за військовий облік на підприємстві подає список до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання працівника-допризовника.

Що роботи, якщо призовники відсутні на підприємстві? Законодавство не зобов’язує роботодавця це робити. Проте не містить норми, яка б давала змогу не складати список громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, якщо юнаки відповідного віку не працюють на підприємстві. Повідомте територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (за місцем реєстрації підприємства) про те, що юнаки, які підлягають приписці до призовних дільниць, не працюють на підприємстві. Форма листа-повідомлення — довільна.

За порушення норм законодавства щодо обліку призовників та звітність передбачена адміністративна відповідальність. Вид і розмір відповідальності встановлює стаття 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. На посадову особу підприємства в мирний час штраф 200-300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а в особливий період — 300-500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. В Україні наразі триває особливий період, тому розмір штрафу — 5100-8500 грн.

Перейти до вмісту