МОЗ розширило перелік фахівців, які можуть проводити переливання (трансфузію) донорської крові. До нього додались 26 лікарських спеціальностей, переважно хірургічного профілю.
Раніше переливати кров, згідно кваліфікаційних характеристик, мали право лише лікарі-анестезіологи та лікарі-трансфузіологи.
В постанові ж Кабінету Міністрів, яка врегульовує механізм забезпечення донорською кров’ю фронту, зазначено, що всі, хто не має відповідного фаху, зобов’язані пройти навчальну програму від Український центр трансплант-координації.
Відтепер, травматологам, комбустіологам, хірургам та багатьом іншим спеціалістам із відповідними навичками не доведеться проходити додаткове навчання з переливання крові. Адже вони вже ними досконало володіють.
Це зокрема дозволить широкому переліку лікарів, які боронять країну в лавах Збройних Сил України, використовувати кров та її компоненти для порятунку бійців на передовій. Без зволікань та зайвої бюрократії. Аналогічним чином це працюватиме й у прифронтових госпіталях.
Разом з тим, змінилися кваліфікаційні вимоги до отримання спеціалізації з «Трансфузіології». Тепер лікарі ширшого спектра спеціальностей зможуть її отримати. Це стимулюватиме збільшення кількості справжніх спеціалістів у відповідній галузі й допоможе врятувати не одну тисячу життів.
Актуальні телефони центрів крові для донорів можна знайти на сайті Українського центру трансплант-координації (https://utcc.gov.ua/tvoya-krov-mozhe-voyuvaty/).